YouTube Ekran Kilitleme Özelliğiyle Video Deneyimini Geliştiriyor

YouTube ekran kilitleme

YouTube ekran kilitleme özelliğiyle birlikte geliyor. YouTube, video izlerken yanlışlıkla dokunmaları önlemek için ekran kilitleme özelliği üzerinde çalışıyor. Bu yeni özellik sayesinde oynatıcıyı devre dışı bırakarak videonun ileri veya geri sarmasını engelleyebileceksiniz. Ancak başlangıçta sadece Premium abonelerine sunulacak.

YouTube’un yeni Ekran Kilitle özelliği, videonun oynatıldığı sırada yanlışlıkla dokunmaları devre dışı bırakıyor. Bu sayede kullanıcılar, ekranı yanlışlıkla dokunduğunda videoyu kesintiye uğratmadan izlemeye devam edebilecekler.

YouTube Ekran Kilitleme Özelliği

Bu özellik henüz test aşamasında olup, akıllı telefon veya tabletten video izleme deneyimini kolaylaştıracak. Ancak şu anda yalnızca belirli YouTube Premium kullanıcıları tarafından erişilebilir durumda olduğunu belirtmek gerekir. Android ve iOS uygulamalarında test edildiği bilinmektedir.

YouTube ekran kilitleme

YouTube’daki Ekran Kilitle özelliği, Netflix’in Android ve iOS uygulamalarında bulunan benzer bir özelliğe benziyor. Bu sayede uzun süreli dizi ve film izlemek isteyen kullanıcılar için akıllı telefon veya tabletten video izleme deneyimi daha rahat hale geliyor.

YouTube Ekran Kilitleme Özelliği Konusunda Çok Ciddi

YouTube, ayrıca reklam engelleyici kullanımını engellemek için daha agresif bir yaklaşım benimsemekte kararlı. Kullanıcılar, platformda video izlerken reklam engelleyici kullandıklarında bir uyarı mesajı alacaklarını paylaşıyor. Bu uyarı mesajı, üç videodan sonra reklam engelleyicinin kapatılmasını zorunlu kılıyor. Bu sayede YouTube, reklamların görüntülenmesini sağlamak için önlemler alıyor.

Bu yeni gelişmeler YouTube kullanıcı sayısında önemli bir değişiklik yaratacak gibi görünüyor. Özellikle reklam engelliyiciler konusunda şirket çok ciddi.

İlgili Haberler:

>> YouTube Reklam Engelleyici Kullanıcılarını Hedef Alıyor: YouTube Premium’a Teşvik