Uygun Fiyatlı iPhone SE 4 Üretiminde Gecikme: BOE OLED Ekran Tedarikinde Sorunlar

Uygun fiyatlı iPhone SE

Uygun fiyatlı bir iPhone SE 4 modeli bekleyenler için kötü haberler var. Apple, dördüncü nesil iPhone SE’nin üretiminde bazı sorunlarla karşı karşıya. Çinli BOE’nin OLED ekran tedariği konusunda yetişmekte zorlandığı bildiriliyor.

Apple, uygun fiyatlı iPhone SE ailesini yeniden piyasaya sürmeyi planlıyor. Ancak son iddialar, dördüncü nesil iPhone SE’nin üretiminde gecikme yaşanacağını gösteriyor. Samsung ve LG’nin aksine, iPhone SE 4 için OLED ekranlarını Çinli üretici BOE’den alması bekleniyordu. Ancak OLED ekran tedariğinde aksamalar olduğu bildiriliyor.

Uygun Fiyatlı iPhone SE 4 Çıkışı 2025’e Ertelendi

Yeni bir rapora göre Apple’ın iPhone SE 4 için planları ortaya çıktı. Teknoloji devi, lansman tarihinde bir erteleme yapmak zorunda kalacak ve cihazın 2025 yılında piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. Daha önceki sızıntılar 2024’te duyurulabileceğini gösteriyordu.

Uygun fiyatlı iPhone SE

Gecikmenin sebebi Apple’ın OLED ekran konusundaki talepleri. Dördüncü nesil iPhone SE için BOE ile görüşmeler yapan Apple, istediği verimi elde edememiş. Bu aksama sonrasında LG ve Samsung, iPhone SE 4 için OLED ekran üretebileceklerini belirtti.

Uygun Fiyatlı iPhone SE 4 Yeni Özelliklerle Gelecek

Apple analisti Ming-Chi Kuo, dördüncü nesil iPhone SE’nin 6.1 inç OLED ekran ve 5G çip ile geleceğini açıkladı. Yeni cihazın, düz iPhone 14 modeline benzer bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Üçüncü nesil iPhone SE, daha kalın çerçevelere sahip 4,7 inçlik bir LCD ekrana sahipti.

Ancak uygun fiyatlı iPhone SE modelinin piyasaya sürülmesi için henüz erken olduğunu belirtmek gerekir. BOE, sadece iPhone SE’nin üretiminden sorumlu değil. Şirket ayrıca iPhone 15 ve iPhone 15 Plus için OLED paneller üretiyor. Ancak Apple’ın BOE ile ekran iş birliğini sürdürüp sürdürmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Öte yandan iPhone 15 ile ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Modelin titanyum özellikli bir kasaya sahip olacağı belirtiliyor. Apple, iPhone 14 Pro Max’te paslanmaz çelik alaşımı kullanmıştı. Titanyumun paslanmaz çeliğe göre daha hafif ve dayanıklı olduğunu belirtmek gerekir.

İlgili Haberler:

>> iPhone Kullanıcılarına Önemli Uyarı: Spotify Premium Ödemeleriniz Etkilenebilir