YouTube Para Kazanma Özelliği Büyük Oranda Kolaylaştı

YouTube ekran kilitleme

İnternet üzerinden içerik üreterek gelir elde etmek isteyenler için YouTube para kazanma özelliği yenilendi. YouTube kazanç sağlama gereksinimlerini azaltarak içerik üreticilerine kolaylık sağlıyor.

YouTube, para kazanmak isteyen içerik üreticileri için gereksinimleri düşürdüğünü duyurdu. Şirket bugün, 2023’te YouTube İş Ortağı Programı aracılığıyla videolarından para kazanmak isteyen içerik üreticileri için gereksinimleri önemli ölçüde azalttığını açıkladı. Bu değişiklik hem normal videolar hem de Shorts içerikleri için geçerli olacak.

YouTube Para Kazanma Gereksinimleri

2023’te YouTube’dan para kazanmak için gereksinimler şu şekildedir:

YouTube para kazanma

Videolar:

  • En az 500 abone
  • Son 90 gün içinde 3 geçerli içerik yükleme
  • Geçen yıl içinde en az 3.000 izlenme saati

Shorts:

  • Son 90 günde en az 3 milyon kez Shorts görüntülemesi
  • Önceki gereksinimlere göre, YouTube’dan para kazanmak için 1.000 abone, 4.000 saat izlenme ve/veya 10 milyon Shorts görüntülemesi gerekiyordu.

Yeni gereksinimler, bu miktarları önemli ölçüde azaltırken içerik üreticilere kanal oluşturma sürecinde daha erken aşamalarda videoları üzerinden para kazanma fırsatı sunuyor.

YouTube Para Kazanma Özelliği Şimdilik Sınırlı Ülkelerde Geçerli

YouTube, bu yeni politikayı ilk aşamada ABD, İngiltere, Kanada, Tayvan ve Güney Kore için geçerli kıldığını duyurdu. Ancak YouTube, daha fazla içeriği teşvik etmek amacıyla ilerleyen dönemde bu politikayı diğer ülkelere de yaymayı planlıyor.

YouTube, minimum gereksinimleri azaltarak içerik üreticilerinin daha kolay bir şekilde para kazanmasına yardımcı olmayı hedefliyor. Siz YouTube’dan para kazanma konusunda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bilgisayar Korsanlarının Sıklıkla Kullandığı Yazılımlar: Bunlara Mutlaka Dikkat Edin