YouTube Bahşiş Seçeneklerini Artırıyor: Destek Vermenin Yeni Yolu


Sevdiğiniz yayıncıları desteklemek için YouTube yeni bir bahşiş yöntemi hazırlıyor. Böylece yayıncıları hem tebrik etmek hem de desteklemek mümkün hale geliyor. 

YouTube izleyicileri sevdikleri yayıncıları maddi olarak desteklemek için yeni bir araca kavuşuyor. Özetle “Süper Teşekkür” adını taşıyan bu özellik bir süredir platformda denemeleri süren bir sistem.

Bu yeni özellik kullanıcılara seçtikleri bir yayıncıya destek vermenin yeni bir yöntemi. Özelliğin ücretlendirmesi ise 2 ila 50 dolar arasında olacak. Ülkemizde ise bu ücretlendirmenin karşılığı kur ile belli olacak. Özetle diğer ödeme yöntemlerinden farklı olarak Süper Teşekkür ile verdiğiniz destekte kutlama balonları ortaya çıkacak. Bu güzel animasyona yayıncılar da karşılık verme imkanına sahip olacak.

Bununla birlikte YouTube, bu yeni özelliği farklı bir isimle sistemde deniyor. İlk olarak bu özellik “İzleyici Alkışı” ismiyle yer aldı. Tıpkı bu da teşekkür gibi bu da izleyicilerin yayıncılarına desteğini göstermeye yarayan farklı bir isimlendirme. Geçtiğimiz yıldan bu yana denemeleri süren özellik artık Süper Teşekkür ismi ile hayata geçme hazırlığında. Beta sürecinde olan bu özellik Android ve iOS cihazlarda yer alıyor. Hatta bu özelliğin beta süreci 68 ülkede sürdüğünü eklemekte fayda var.

YouTube yayıncıları desteklemek adına dördüncü bahşiş özelliğini kullanıma hazırlıyor

Süper Teşekkür YouTube’un yayıncıları için gelir kapısı olarak sağladığı dördüncü seçenek oldu. Bununla birlikte platform kanallara üye olarak ödeme yapma sistemini sağlıyor. Bu sistem bildiğiniz üzere aylık ücretli bir abonelik ile destek vermeyi mümkün kılıyor. Bunun yanında “Süper Çıkartmalar” da yayınların sohbet kısmında ücretli bir şekilde öne çıkan görseller paylaşmaya yarıyor. Bu özellik canlı yayınlar esnasında ücretle hem öne çıkmayı hem de destek vermeyi sağlıyor. Bunlardan farklı olarak Süper Teşekkür ise yüklenen videolarda da kullanılmaya başlanacak.

Bu özelliğin getirdiği bir başka farklılık da artık paylaşmak istediğiniz miktarı kendiniz yazarak seçmeniz. Firmanın ürün müdürü Barbara Macdonald bunun kesinlikle platforma eklemek istedikleri bir özellik olduğunu söylüyor.

Daha önce sadece belirli yayıncıların reklam gelirlerinden pay almasını sağlayan YouTube için bunlar geç ama gerekli adımlar. Lakin bu tür gelirler özellikle bunu meslek haline getirmiş kişiler için güven vermiyordu. Benzer bir şekilde bu yeni bahşiş programları için de YouTube Partnerlik Programı’nın parçası olmak şart. Son olarak, beta sürecinin sonuçlanması yayıncılara bu özelliğin peyderpey gelmesiyle sonlanacak.

Diğer haberler:

>> Realme Band 2 ortaya çıktı: Mi Band serisine büyük rakip! 

>> İnternetten En Fazla Dolandırılan Ülkeler Bakın Hangileri Oldu: Sonuçlar Çok Şaşırtıcı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here