YouTube Sahte Hesaplara Karşı Mücadele Ediyor: Tümü Kapatılacak!

YouTube ekran kilitleme

YouTube sahte hesaplara büyük bir operasyon yapmaya hazırlanıyor. Artık platform, sahte hesaplara izin vermeyecek ve fan kanallar için de yeni düzenlemeler getirecek.

Dünyanın en büyük video akış platformu YouTube, yakın zamanda politika değişikliği yapacak. Bundan böyle sahte hesaplara yer verilmeyecek. Ayrıca, fan hesapları için de bazı düzenlemeler yapılacak.

YouTube Sahte Hesaplara Karşı Önlem Alacak

YouTube, fan ve sahte hesapları etkileyecek bir politika değişikliğine gidiyor. Bu değişiklikle birlikte, platformda bir kanalı taklit ederek tüm videolarını kendiymiş gibi yükleyen sahte hesaplar, YouTube’un politikaları gereği artık yer alamayacak ve silinecekler.

YouTube sahte hesaplara

YouTube, bu kararla birlikte kanalların içeriklerini korumayı ve sahte hesapların gerçek bir kişiye ait gibi davrandığı paylaşımları engellemeyi hedefliyor. Fan hesapları için yapılan düzenlemeyle birlikte de YouTube, bu kanalların belirli kurallara uymasını istiyor.

Artık fan hesapları, kanal adı veya kullanıcı adıyla takip ettikleri kanalın hayranı olduklarını açıkça belirtmek zorunda. Bu kurallara uymayan hesaplar sahte olarak kabul edilecek ve buna göre işlem yapılacak. Bu değişiklikle sahte ve fan hesapların ayırt edilmesi amaçlanıyor.

YouTube Sahte Hesaplara Karşı Savaş Başlatıyor

Yeni YouTube politikası, 21 Ağustos 2023 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. Bu tarihe kadar kurallara uymayan hesaplar kapatılacak. Ancak, bu konuda önceden bir uyarı gönderilip gönderilmeyeceği henüz net değil. Bu konuyla ilgili açıklamaların önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

YouTube, bu politika değişikliğiyle birlikte platformu sahte kanallardan temizlemeyi hedefliyor. Son yıllarda sahte hesapların arttığını ve taklit ettikleri kişi gibi davranarak platformda bazı karışıklıklara yol açtıklarını söylemek mümkün.

İlgili Haberler:

>> YouTube Music Android Uygulamasına Yeni Bir Özellik | Oynatma Sayısı Gösterimi