ZTE’den Fırsat Eşitliği Sağlayan Mobil Çözüm

ZTEd mobil eğitim çözümü, eğitim hizmetlerindeki zaman ve mekan kısıtlamalarını ortadan kaldırıyor; böylece yetersiz eğitim kaynaklarından ve bunların eşit olmayan dağılımından doğan sorunları en aza indiriyor.

.

ZTE, mobil eğitimde çığır açıyor. Şirketin bu ay CeBIT Fuarı’nda da tanıttığı “ZTEd mobil eğitim çözümü”, her zaman ve her yerde öğrenme imkanına sahip olmak isteyenlerin ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Eğitim sektörünün akıllı sınıflara yönelik gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan “ZTEd mobil eğitim çözümü” ile eğitim içeriği, metodolojisi ve bilgi araçları aynı çatı altında toplanıyor. Türkiye’nin de içinde bulunduğu 11 ülkede başarıyla uygulanmaya başlanan çözümden, faydalı sosyal sonuçlara ulaşılması hedefleniyor.

Mobile learning zte

ZTEd ile birlikte bulut eğitim platformu, etkileşimli sınıf sistemleri, mikro video eğitim yazılımı üretmeye yönelik araç takımları ve mobil öğrenme uygulamaları entegre hale geliyor. Böylece öğrenme deneyimi tek bir noktadan sağlanıyor olacak. “Özel Veri Bantlı Bulut Terminali” modelini temel alan ZTEd, herkesin istediği zaman herhangi bir terminal üzerinden her türlü öğretim materyaline erişimine olanak tanıyor.

ADİL, EŞİTLİKÇİ, KULLANIMI KOLAY

ZTEd çözümünün çok sayıda avantajları bulunuyor. Öncelikle çözüm, birebir dijital öğrenim ile sorgulamaya dayalı öğrenimi destekleyerek, öğretmenler için daha iyi bir öğretim, öğrenciler içinse daha iyi bir öğrenim deneyimi sağlamayı hedefliyor.

ZTEd çözümü, öğretim ve öğrenim davranışlarına yönelik “büyük veri” analizleri yaparak, kaynak ihtiyacı olan kullanıcılara eksiksiz bir biçimde aktarıyor. Bu sırada, eğitim yöneticilerine karar alma süreçlerinde yardımcı oluyor, öğrenciler ve öğretmenler için rehber niteliğinde bilgiler sağlıyor, sonuç temelli yönetimi mümkün kılıyor ve öğrenci-öğretmen, öğretmen-öğretmen ve öğrenci-öğrenci etkileşimlerinin yönlendirilmesine de önayak oluyor.

Kaynakları bütünleştirerek ve bilgi akışını optimize ederek, herkesin yararlanabileceği adil, eşitlikçi, kullanımı kolay, verimli ve akıllı bir eğitim ortamı sağlayan çözüm, öğrenci ve öğretmenlerin çalışma ortamını etkin bir şekilde iyileştiriyor.

. . . .