ZTE Axon 40 Kanlı Canlı Görüntülendi: Böyle Bir Tasarım Yok!

ZTE Axon 40

ZTE Axon 40 modeli kanlı canlı görüntülendi. İşte ekran altı kamera teknolojisine sahip yeni model hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda ekran altı kamera teknolojisi üzerine önemli adımlar atılmıştı. Kullanıcılar Samsung, Xiaomi ve Huawei gibi markalardan ekran altı kamera teknolojisi sunacak ilk modeli bekliyordu. Fakat ekran altı kamera teknolojisi ilk olarak ZTE ile geldi. Önümüzdeki yıllarda akıllı telefonlardaki tüm ön kameraların, ekran altı kamera teknolojisine sahip olması bekleniyor. ZTE’nin ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk modelinin, kullanıcıları memnun etmediğini söyleyebiliriz. Çünkü kameranın olduğu bölümdeki pikseller güzel durmuyordu. Fakat ortaya çıkan ZTE Axon 40 modelinin görsellerini incelediğimizde,  ZTE bu teknolojiden dersini almış gibi gözüküyor. İşte sızdırılanlar.

ZTE Axon 40 Kanlı Canlı Görüntülendi: Böyle Bir Tasarım Yok!

ZTE’nin ekran altı kamera teknolojisine sahip yeni modeli Axon 40 cihazının tasarım görsellerini incelediğimizde, son derece ince çerçevelere sahip 1440p çözümünde AMOLED bir panel karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu görseli incelediğimizde üst çerçevenin de çok ince olduğunu görüyoruz. Ekran altı kamera teknolojisine sahip olan modelin görseline yakınlaştırdığımızda ise, kameraya dair herhangi bir pixel sayılamıyor. Bu yüzden ZTE’nin, geçtiğimiz yıllarda yapamadığı teknolojiyi yeni modelinde yaptığını görmekteyiz.

Bununla beraber cihazın ekranını incelediğimizde, kavisli bir ekrana sahip olduğunu görmekteyiz. AMOLED bir panel olması ise, renk doğruluğu ve ekran parlaklığı konusunda rakiplerinden önde olmasını sağlayacak. Kavisli ekran sayesinde de kullanım kolaylığı sağlayacağını söyleyebiliriz.

ZTE Axon 40

Cihazın teknik özellikleri hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat serinin önceki modellerinden bir yorumlama yapacak olursak, yeni modelin amiral gemisi bir akıllı telefon olarak karşımıza çıktığını biliyoruz. Bununla beraber fiyat tarafına baktığımızda ise serinin bir önceki modeli ZTE Axon 30 Pro modelinin fiyatına baktığımızda ortalama 500 dolarlık bir fiyat etiketi karşımıza çıkıyordu. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Axon 40 modelinin de yine 500-550 dolar fiyat aralığına sahip olması bekleniyor. Tabii ki bu fiyatı etkileyen önemli faktörler olacaktır. Örneğin söz konusu modelin ekran altı kamera teknolojisinin, serinin önceki modelinden daha gelişmiş olması, yeni modelin maliyetini arttıracaktır. Önümüzdeki günlerde yeni modelin fiyat etiketi hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Yeni Xiaomi 12 Serisi Yeni Bir Cihazla Geliyor: İşlemci Gücü Ateş Edecek