ZyXEL, 802.11ac ürünleriyle hayatınıza hız katmaya devam ediyor

ZyXEL, 802.11ac ürünleriyle hayatınıza hız katmaya devam ediyor

PAYLAŞ

Kullanıcılardan gelen talepleri dikkate alarak çözüm sunan ağ teknolojilerinin öncü ismi ZyXEL Gigabit hızında veri aktarımına olanak tanıyan ve bir IEEE standardı olarak kabul edilen 802.11ac teknolojisine sahip ürünleriyle öne çıkıyor.

Eski teknolojiler, daha düşük bir bant genişliğine sahip oldukları için zaman zaman zayıf bağlantı kalitesi sorunuyla karşılaşıyorlardı. Tek seferde birden fazla medya akışı gerçekleştirildiğinde videolar donuyor, ses bağlantıları kopuk bir şekilde sunulmak zorunda kalınıyordu. Ancak 802.11ac, sağladığı 1Gbps’ye varan veri aktarım hızıyla bu sorunların üstesinden gelebiliyor. Bu yeni teknoloji, 802.11n’den üç kat daha hızlı olmasıyla dikkat çekiyor.

802.11ac ile sunulan yüksek hızlar sayesinde online video izleyen kişilerin en büyük problemi olan videonun dolmasını beklemek, artık tarihe karışıyor. Daha yavaş bağlantı hızlarında video izleyebilmek için videonun donmadan izlenebilmesi için önce ön belleğe alınması gerekiyordu. 802.11ac teknolojisindeki hızlı veri aktarım özelliği sayesinde yüksek kalitede video akışı için bile videonun ön belleğe alınmasını beklemek gerekmiyor.

ZyXEL_AC_

Bu yenilikler, daha yüksek hıza ulaşılmasının yanında, daha kararlı bir ağ mimarisi avantajı sunuyor. Öte yandan sinyal gücünün artmasıyla birlikte bağlantı kopma sorunlarının da önüne geçiliyor. Böylece evlerde kablosuz bağlantının esnekliğinden faydalanılırken, aynı zamanda kablolu bağlantının sunduğu hız ve kararlılık özelliklerinden de yararlanılmış olunuyor. 802.11ac’nin sunduğu stabil ağ yapısı, özellikle sinyal gücünün yüksek ve sürekli olması gereken online müzik ve film servisleri için son derece önemli. Tüm bunlara ek olarak, bu kararlı mimari sayesinde online oyun severler de kendileri için çok kritik olan sinyal gecikmesi ve donma sorunlarından kurtulabiliyorlar.

Kullanıcılarını en yeni teknolojik gelişmelerin nimetlerinden faydalandırırken, ağ bağlantısı kararlılığından da ödün vermeyen ZyXEL ise dual band taşıyıcılı cihazları ile pazarda dikkat çekiyor. Örneğin ZyXEL tarafından piyasaya sürülen ve 802.11ac dual band teknolojisi ile üretilen NBG6716 Eşzamanlı Dual Band Kablosuz AC1750 Medya Router NBG6716, eş zamanlı olarak 2.4GHz ve 5 GHz çalışma frekanslarında yayın yapabiliyor ve en iyi Wi-Fi performansı için daha az yoğun olan 5 GHz frekans bandı HD uygulamaları için büyük kolaylık sağlıyor. Bu sayede 2.4 GHZ frekans bandının yoğun olarak kullanıldığı ortamlarda oluşan enterferansın neden olduğu kablosuz performans düşüklüğünün önüne geçerek daha az kullanılan 5 GHZ frekans bandında hızlı ve stabil bir kablosuz erişim olanağı sağlanabiliyor.

TİM, TOBB, TÜSİAD VE MÜSİAD İLK KEZ İNOVASYONDA BULUŞACAK


CEVAP VER