Zyxel’den KOBİ’ler İçin Esnek ve Verimli Bağlantılar


ZyXEL, iş yerlerinin yüksek hızda ağlara ve modern uygulamalara bağlanabilmesini sağlayan GS1900 Serisi 8/16/24-portlu GbE Gigabit Hızında Erişim Sağlayan Akıllı Yönetim Anahtarlarını piyasaya sundu.

Üst düzey ağ hata önleme mekanizması ve yeşil teknoloji özelliliği fonksiyonlarına sahip ZyXEL GS1900 Serisi, kolay kurulum ve yönetim, sorun giderme özelliği gibi artıları ile dikkat çekiyor.

Kurulum sihirbazı sayesinde karmaşık yapılandırma süreçlerine son!

Bu akıllı ağ anahtarları sezgisel bir kurulum sihirbazı sayesinde kompleks yapılandırma süreçlerini çok daha entegre ve basit hale getirmekle kalmayıp VLAN, Ziyaretçi VLAN oturumu ve Servis Kalitesi (QoS) ayarlarını hızlı ve basit bir biçimde gerçekleştirmeyi sağlıyor. Bu hızlı ve akıllı konuşlandırma, özellikle sadece ağ erişimini teminat altına almakla kalmıyor, aynı zamanda ağa bağlanmak için gerekli zaman, masraf ve çabayı da azaltıyor. ZyXEL GS1900 Serisi; duvara monte, masa altına yerleştirme ve masa üstü montaj seçenekleriyle farklı ofis ve toplantı odası ortamları için de ideal konuşlandırma desteği sunuyor.

ZyXEL_gs1900b

 

Güç verimliliği, yeşil teknoloji özellikleri ve düşük operasyon maliyeti…

ZyXEL GS1900 Serisi, ağın istikrarlı ve güvenilir yapısını korumak için felaket kontrolü, döngü koruması, çift imaj, DoS (Servis Reddi) ve SSL (Güvenli Soket Katmanı) gibi pek çok hata koruma özelliklerine sahip. GS1900 serisi, ayrıca karmaşık ayarlama ve kurulum süreçlerini de web tabanlı grafik arayüzünde tek bir açma kapama tuşuyla basitleştirmiş oluyor. Yeni Akıllı Yönetim Anahtarları, işletmelerin veri trafiğini saptayabilmeleri ve güç verimliliği için IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet (EEE) standardını da bünyesinde barındırıyor. Bunlara ilaveten bu yeni serideki aktif olmayan linkleri belirleme, kablo uzunluğu saptama ve yenilikçi ZyXEL yeşil teknoloji özellikleri, kurumların çevre dostu olmalarına yardımcı oluyor.

ZyXEL_gs1900

 

Düşük operasyon maliyeti, yüksek performans

EEE 802.3at PoE Plus standardına sahip GS1900-8HP, elektrik prizi olmasa bile bir dizi cihazın bağlantısını yaparak işletmelerdeki performans artışı sunuyor. GS1900-8HP üzerinde 8 adet PoE (Ethernet üzerinden Güç Beslemesi) portu bulunuyor ve port başına maksimum 30W, toplamda 70W enerji beslemesi sayesinde özellikle Wi-Fi erişim noktaları, IP kameralar ve IP telefonlar gibi yüksek güç ihtiyacına sahip cihazların ağ üzerinde desteklenmelerini sağlıyor. GS1900-8HP, sınıflandırma ve tüketim modu olmak üzere iki farklı PoE moduna sahip.

Cihaz tüketim modundayken GS1900-8HP, ağda gerekli güç beslemesini otomatik tespit ederek değişik portlara öncelik verilmesini mümkün kılıyor. Bu yeterlilik sayesinde ağa başlanan cihaz sayısı artırılabiliyor ve daha iyi bir yatırım geri dönüşü elde edilebiliyor. Düşük operasyon maliyeti sağlayan ZyXEL GS1900 Serisi’nin fansız tasarımı da gürültü kirliliğini engelliyor.

HP, Ürün ve Çözümleriyle İzmir’deydi