Cisco’nun Yeni Çözümü Mobility IQ

Cisco’nun Yeni Çözümü Mobility IQ

PAYLAŞ

Cisco Barcelona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresinde (MWC) servis sağlayıcılar için görsel ağ bilgisinin gücünü ortaya çıkaran ve eşsiz iş fırsatları sağlayan mobilite SaaS analiz çözümü Mobility IQ’yu tanıttı.

Mobility IQ; servis sağlayıcılar ve kurumsal müşterilerine Wi-Fi, 3G ve LTE ağlarında ağ, kullanıcı ve iş zekası açısından gerçek zamanlı görüş imkanı sağlayarak  önemli sektör değişikliklerinin yaratacağı ihtiyacı karşılıyor. Bu yeni yetkinlik, servis sağlayıcıların müşterilerine değerli, farklılaştırılmış yeni mobil hizmetler sunmasının yanı sıra operasyonel verimliliğin artmasına yardımcı oluyor.

Geleneksel olarak servis sağlayıcılar ağlarına özgü verilere erişebilirler. Ancak, hizmetler ölçeklendikçe, veriler bilgi teknolojileri silolarında parçalara ayrılıyor ve müşterileri çoğunlukla mobil hizmetleri tüketirken, servis sağlayıcılar iç mekanlar ve iç ağlarıyla ilgili olarak genelde sınırlı bir görüşe sahip oluyor.

cisco_logo_large

Cisco Mobility IQ üç temel unsurla ilgili olarak operasyonel verimliliği ve iş değerini arttırabilen bilgi ve yetkinliği sağlıyor:

  • Ağ Operasyonları – Tüm ağın sağlığına ilişkin tek ve dinamik bir resim sağlayan ve harekete geçilmesi için API’ler (uygulama programlama ara yüzleri) sağlayan Mobility IQ, performansın optimize edilmesine ve ele alınacak sorunlu alanların belirlenmesine yardımcı oluyor. Söz konusu öngörüler maliyet tasarrufu ve daha yüksek müşteri memnuniyeti sağlanmasına yardımcı oluyor.
  • Pazarlama – İç mekan ve dış mekan mobil kullanıcı davranışlarına ilişkin çok kullanılan güzergahlar, sosyal medya aktiviteleri gibi bilgilere daha bütüncül iç görüler sağlayan Mobility IQ, en doğru anlarda doğru deneyim ve doğru hizmetlerin sunulmasını sağlıyor. Bu bilgiler, yönetilen hizmetler gibi farklı sektör dikeylerine özel olarak uyarlanabilen ek katma değer sağlayabiliyor.
  • Yönetilen Hizmetler – Alışveriş ve kongre merkezleri, stadyumlar, perakende zincirleri ve toplu ulaşım merkezleri gibi kalabalıklara açık mekanlarda kurumsal müşterilere, müşteri ve son kullanıcı eğilimleri ile ilgili gerçek zamanlı, eyleme geçmeye yönelik bilgiler sağlayan Mobility IQ, işletmelerin gerekçeli ticari kararlar vermesini ve ilgili servis sağlayıcı hizmetlerinden daha fazla değer çıkarmasını sağlıyor.

TURKCELL 4G İÇİN İPİ GÖĞÜSLEMEYE HAZIR


CEVAP VER