150 TL Fiyata Sahip Nokia Cep Telefonu Tanıtıldı: İşte Tüm Özellikleri


Herkesin çok şaşıracağı 150 TL fiyata sahip Nokia akıllı telefonu sonunda tanıtıldı. Cep telefonu modellerinde bazılarının beklentileri gerçekten de çok düşük olabiliyor. Nokia işte tam da ve beklentisi böyle düşük olan kullanıcılar için yeni bir cihaz tanıttı. Nokia tuşlu telefonları birçok kişi tarafından küçük görülse bile, iyi bir satış rakamına ulaştığını söyleyebiliriz. Özellikle de bu cihazların dayanıklılığı ön planda. Bakalım bu yeni model hangi özelliklere sahip?

Apple, Samsung ve Huawei gibi şirketler üst segment amiral gemilerinin tanıtımını yaparken Nokia daha farklı bir strateji izliyor. Şirket, birçok kişinin merakla beklediği Nokia 125 modelinin tanıtımını yaptı. Bu cihaza ait özellikler standart akıllı telefon kullanıcılarını hiçbir şekilde tatmin etmeyeceği aşikar. Ancak sadece aramalar için cep telefonu kullanan kişiler için cihaz son derece uygun diyebiliriz.

150 TL fiyata sahip Nokia cihaz özellikleri

HMD Global firması geçtiğimiz gün iki yeni Nokia modeli olan Nokia 125 ve 150 cihazlarını tanıttı. Bu cep telefonları; 2.4 inçlik QVGA ekran ile kullanıcıları selamlayacak. Ayrıca 3.5mm kulaklık jakı, FM radio ve Bluetooth en belirgin özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Nokia 150, MP3 için microSD kart yuvası ile birlikte geliyor. Ayrıca Nokia 1020 mAh batarya 150 TL fiyata sahip Nokia cep telefonu için çok büyük bir değere sahip.

150 TL fiyata sahip Nokia

Nokia cep telefonlarında batarya en önemli unsurlar arasında yer alıyor. Eğer yüksek batarya ve şarj ömürleri olmasaydı bu cihazların pek bir önemi kalmayacaktı. Nokia bunun farkında olduğu için bataryalara ayrı bir önem veriyor. Örneğin şimdiki Nokia cihazları 23 gün bekleme süresine sahip. Konuşma süresi olarak 19.4 saat demek mümkün. Normal şartlarda bu tür performansları akıllı telefonlarda bulmak neredeyse imkansız. Ancak 150 TL fiyata sahip Nokia cep telefonu bunu fazlasıyla karşılayabiliyor.

Alcatel 1S 2020 Türkiye’de satışa sunuldu! İşte fiyat ve özellikler…

Bu cihazlar 24 dolar ile 29 dolar arasında satışa sunulacak. Böyle bir durumda fiyatının yaklaşık olarak 150 TL olması bekleniyor. Ancak bu fiyatın sadece kur üzerinden değerlendirildiğini unutmayın. Türkiye’deki vergiler ile birlikte cihazın 300 TL altında olacağı söylenebilir. 150 TL fiyatlı Nokia cep telefonu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here