10.000 TL Altı Telefonlar: Bu Fiyata Kaçmaz!

10.000 TL Altı Telefonlar

10.000 TL altı telefonlar listemizde 2023 Ocak itibariye fiyatı düşen ve tercih edilebilecek performans odaklı telefonları sizler için listeledik.

Türkiye’de genel olarak uygun fiyatlı akıllı telefonlar tercih ediliyor. Her ne kadar Apple tarafında iPhone amiral gemisi serisi ilgi gören, çok  satan akıllı telefonlar arasında yer alsa da, Android tarafında en çok tercih edilen modellerin, giriş orta segment akıllı telefonlar olduğunu belirtelim. Geçtiğimiz yıllarda orta segment akıllı telefon almak için, ortalama 2000-3000 TL’lik bir bütçe ayırmamız yeterli oluyordu. Fakat dolar kuru, salgın ve çip krizi gibi sebeplerden dolayı akıllı telefon fiyatları artmış durumda.

Bu konuyu özellikle ülkemiz bazında değerlendirecek olursak, uzun yıllar idare edebilecek uygun fiyatlı orta segment modellere olan ilgi arttı. Fakat geçtiğimiz yıllarda karşımıza çıkan 2000 TL’lik fiyat etiketi karşımıza çıkmasa da, uzun yıllar kullanılacak bir akıllı telefona göre uygun fiyat olarak tabir edebileceğimiz 10.000 TL’den uygun fiyata sahip akıllı telefonları baz aldık. Son zamanlarda fiyatlarda artış gözlemedik. Fakat önümüzde haftalarda telefon fiyatlarının artacağı düşünülüyor. Bu yüzden 10.000 TL altı en iyi telefonlar listemizdeki modelleri, değerlendirmenizi öneriyoruz.

10.000 TL Altı Telefonlar: Bu Fiyata Kaçmaz!

Poco F3

10.000 TL Altı Telefonlar

10.000 TL altı telefonlar listemizin ilk sırasında Poco modeli yer alıyor. Son aylarda genellikle 10.000 TL üzerinde fiyatı ile karşımıza çıkan fiyat performans odaklı Poco modelinin, geçtiğimiz günlerde fiyatını düştüğünü ve 9.999 TL’ye satın alınabileceğini belirtelim. Teknik özellik tarafına baktığımızda ise hem işlemci hem de kamera tarafında tercih edilebilecek bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy A33 5G 

Samsung Galaxy A53 5G 

Listedeki en uygun 5G destekli modellerden biri olan Galaxy A33 5G modeli, uygun fiyatının yanı sıra sunduğu özellikler bakımından da uzun yıllar kullanılabilecek performansta bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatı tarafına baktığımızda ise farklı sitelere bağlı olarak 8.500 ₺’lik bir fiyat etiketi bizleri karşılıyor.

Redmi Note 10 Pro (8 GB / 256 GB)

10.000 TL Altı Telefonlar

8.400 TL’lik bir fiyata sahip olan Redmi Note 10 Pro modelinin, ülkemizde en çok tercih edilen fiyat performans odaklı akıllı telefonlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Hem kamera hem de işlemci tarafında beklentileri sonuna kadar karşılayan Note 10 Pro modeli, 10.000 TL altı telefonlar listemizde üçüncü sırada yer alıyor.

İlgili Haberler

>> Hızlı Şarjlı Telefonlar: En İyilerini Seçtik!