19 Mayıs Samsun Anı Biletinizi THY Ayrıcalığıyla Alabilirsiniz!


Türk Hava Yolları özel bir etkinlikle 19 Mayıs Atatürk ’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor. 19 Mayıs Samsun özel anı uçuş biletinizi hemen alın. 

.

Türk Hava Yolları 19 Mayıs Samsun özel uçuşunu gerçekleştirmek için özel bir web sitesi hazırladı. https://www.tarihiyolculuk.com/ adındaki web sitesi üzerinden 19 Mayıs’ta gerçekleştirilecek uçuş için anı biletinizi alabilirsiniz. Atatürk ve silah arladaşlarının 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a çıkarak başlattığı Milli Mücadelemizin üzerinden 101 yıl geçti. THY’de Atatürk ’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı 19 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’dan Milli Mücadele’nin başladığı Samsun’a tarihi bir uçuş gerçekleştirerek kutlayacak.

19 Mayıs Samsun TK1919 Nolu Uçuşa Katılmaya Hazır mısınız?

Bu tarihi uçuş için özel olarak hazırlanan web sitesi üzerinden uçak biletinizi ayırabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken yukarıda sizlere vermiş olduğumuz web sitesine giderek adınız ve soyadınız bilgilerini doldurmak ardından sizler için özel olarak hazırlanmış online anı biletinizi ekranda görebileceksiniz.

Türk Hava Yolları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde ilginç bir kutlama gerçekleştirmişti. THY Sevgimizi gök yüzüne kazıyarak dünyanın en büyük ulusal bayrağını yapmıştı.

>> Türk Hava Yolları, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Gökyüzünde Dünyanın En Büyük Ulusal Bayrağını Yaparak kutladı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadelemizi başlatmasından 101 yıl sonra gerçekleştirilecek bu özel uçuş, TK1919 sefer sayısı ile yapılacak. Uçuşu kaptan pilot Selin Sevimli ve ikinci pilot Zafer Doğukan Demir gerçekleştirecek. Bu özel gün için sosyal medya üzerinden paylaşım yapmak isteyenler #TK1919 ve #TarihiYolculuk hastaglerini kullanabilecekler. 19 Mayıs Samsun uçuş pilot

Mustafa Kemal Paşa, 30 Nisan 1919’da Dokuzuncu Ordu Birlikleri Müfettişliğine atandı  Sevr Antlaşması’nın gerektirdiği Osmanlı Ordusu’nu dağıtmakla görevlendirildi ve Samsun’a gitmek için SS Bandırma vapuru ile İstanbul’dan ayrıldı. 19 Mayıs Samsun ‘a indikten sonra Mustafa Kemal, Türk Milli Hareketi ile Türk Kurtuluş Savaşı’na ve nihayetinde 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edilmesine yol açacak bir eylem başlattı.

Mustafa Kemal ve arkadaşları genel merkezlerini Havza ilçesine bağlı Karageçmiş köyüne aktarmak için 24 Mayıs’ta Samsun’dan ayrıldı. Hamza Eroğlu’na göre Samsun’dan Havza’ya yürürken Dağ Başını Duman Almış marşını söylediler. Şevket Süreyya Aydemir’e göre Havza’yı Amasya’ya gitmek için terk ettikten sonrada bu marşı söyleyerek yol aldılar.


21 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here