19 Mayıs Tarihi Yolculuk Nasıl Gerçekleşti! Adım Adım İstanbul’dan Samsun’a!


19 Mayıs Tarihi Yolculuk için son çağrı bu sabah saatlerinde Türk Hava Yollarının Twitter hesabı üzerinden şu mesaj ile duyuruldu. “TK1919 sefer sayılı SAMSUN uçağı yolcuları için SON ÇAĞRI!”

.

19 Mayıs Tarihi Yolculuk sabahı saat 09:54’te Türk Hava Yolları Twitter hesabından TK1919 sefer sayılı uçağımız için son çağrı yapıldı. TK1919 sefer sayılı SAMSUN uçağı yolcuları için SON ÇAĞRI! İstikbalimizin 101 yıl önce güneş gibi doğduğu şehre yapacağımız bu 19 Mayıs Tarihi Yolculuk ‘ta siz de yerinizi almak için lütfen biletinizi hazırlayınız: tarihiyolculuk.com  İyi uçuşlar dileriz.

Türk Hava Yolları Twitter hesabı üzerinden kaptanlarımızın görüntüsü yayınlandı: Rotamız, istikbalimizin güneş gibi doğduğu yer: Samsun! #TarihiYolculuk Saat: 12:20

 

 

Ardından yine THY’ye Twitter hesabı üzerinden yolculuğun başladığına dair şu Tweet ve görüntü yollandı:

9 milyonu aşkın yolcumuz ve tüm Türkiye tek yürek! Dünyanın en yüksek katılımlı #TarihiYolculuk uçuşumuz başladı!

 

Ardından yine Türk Hava yolları Twitter hesabı üzerinden Kaptan Pilot Selin Sevimli’nin mesajı yayınlandı.

Tarihi Yolculuk ‘un genç kaptan pilotu Selin Sevimli’den mesaj var!

 

101 Yıl Sonra 19 Mayıs Tarihi Yolculuk ile Yeni Bir Tarih Yazıldı

Türk Hava yollarının TK191 sefer sayılı uçağı Türkiye saati ile 12:39’da İstanbul’dan havalandı. Ve Türkiye saati ile 13:54’de Samsun’a iniş yaptı. İstanbul’dan kalkarak toplamda 739 km yol alıp Samsun’a içen uçakta 9 milyonun kalbi vardı. Ve 101 yıl sonra yeniden bir tarih yazıldı.

Aşağıdaki resimde TK1919 sefer sayılı uçağımızın rotasını görebilirsiniz.

19 Mayıs Tarihi Yolculuk

Türk Hava Yollarından verilen bilgilere göre 9 milyon üzerinde kişi TK1919 sefer sayılı uçağa https://www.tarihiyolculuk.com/ sitesi üzerinde hatıra bileti alarak katılım gösterdi. Türk milleti olarak rekorlara doymadığınızı söylemeyelim.

Türk Hava Yolları geçtiğimiz Nisan ayında da yine güzel bir etkinlik ile kutlama yapmıştı. Ankara’dan kalkan TK1920 sefer sayılı uçak rotasıyla Türkiye semalarında Ay ve Yıldız çizerek şimdiye kadar gökyüzünde çizilmiş en büyük bayrak rotasını gerçekleştirmişti. Bu ve bunun gibi etkinlikleri bu tarz özel günlüklerimizde tekrar görmek dileğiyle.

19 Mayıs Tarihi Yolculuk Türk Hava Yollarının Twitter’dan 16 Mayıs’ta attığı şu mesajla başlamıştı.

19 Mayıs’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadele’yi başlattığı yere; Samsun’a uçuyoruz. Bu #TarihiYolculuk’ta yerinizi almak için siz de aşağıdaki linkten hatıra biletinizi alabilirsiniz. tarihiyolculuk.com


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here