Koronavirüs Komplo Teorileri Bu Kadar da Olmaz Dedirtti: Çılgın İddialar Bu Haberimizde!


Bugüne kadar ortaya atılan Koronavirüs komplo teorileri gerçekten de çok çılgınca. Bu tür iddialara kimse inanmıyor diyorsanız, buna gerçek anlamda %100 inanan milyonlarca kişi olduğundan emin olabilirsiniz. 

Koronavirüs komplo teorileri ile ilgili inançlı olan kişiler bunu eyleme bile dökebiliyor. İngiltere’de bazı kişilerin 5G istasyonlarını yakmaya çalışması, ancak bu şekilde açıklanabilir. Ayrıca komplo teorileri nedeniyle Dünya üzerinde birçok kişi Çin gibi ülkelere dava açabiliyor. Bu tür davaların muhatabı genellikle Çin oluyor. Ortaya atılan iddiaların neredeyse tamamında merkez ülke Çin diyebiliriz. Özellikle de Avrupa ve ABD gibi ülkeler tarafından ortaya atılan komplo teorileri tamamen Çin’i hedef alıyor.

Koronavirüs komplo teorileri: Çin’in Wuhan Laboratuvarı’nda virüs üretildi

Komplocunların ortaya attığı teorileri sıralama şansımız olsaydı, en çok inanılan teorinin bu olduğunu söyleyebilirdik. Neredeyse herkes Wuhan’da virüsün üretildiğini ancak kontrolden çıktığı için o bölgede yayıldığını söylüyor. Normal şartlarda Çin, bu virüsü ABD gibi ülkelere karşı kullanacaktı. Ancak virüs ters tepti ve Çin içinde de yayılması engellenemedi.

Koronavirüs komplo teorileri

ABD Koronavirüsü Çin’e yaydı

Dünya genelinde kabul gören önemli komplo teorilerinden birisi de ABD ile yakından bağlantılı. En gizemli Koronavirüs komplo teorileri içerisinden bir tanesi, ABD’nin Çin’e kasıtlı olarak virüsü yaydığını söylüyor. Askeri gemilerle böyle bir şeyin yapıldığını iddia eden komplo teorisi yine en çok inanılanlar arasında.

Çin 5G baz istasyonları ile virüsü yayıyor

Ortaya atılan komplo teorileri içerisinde en ilginç olanlarından birisi de, 5G baz istasyonları ile ilgili. Teorilerin önemli bir bölümü laboratuvar ortamında virüslerin üretildiğini söylese bile, 5G iddiası gerçekten de kafa karıştırıyor. Çin’in 5G istasyonları aracılığıyla virüsü yaydığını düşünen bazı kişiler, bu istasyonları yakmaya bile kalkıştı.

Mayıs Samsun Anı Biletinizi THY Ayrıcalığıyla Alabilirsiniz!

Koronavirüs komplo teorileri: Küresel şirketler yeni dünya düzeni istiyor

Sıra geldi komplo teorilerinin en sonuncusuna. Bu iddiaları ortaya atan kişilere göre, küresel şirketler yeni bir dünya düzeni istiyor ve bunun için virüs gibi araçları kullanıyor. En gizemli teoriler içerisinde yer alan bu iddiaya göre, büyük firmalar kapitalizmi yeniden inşa etmek için virüsü üretti ve her yere yaydı.

Gördüğünüz gibi bu teorilerin tamamı gerçekten de çılgınca. Bu iddialar arasında hangisi sizin favoriniz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here