200 MP kameralı telefon, Samsung için hayal değil!

200 MP kameralı telefon, Samsung için hayal değil!

Samsung 200 MP
Google News Abone Ol

Samsung, çok yakın zamanda 200 MP ISOCELL kamera sensörünü duyuracak. Yakında tanıtılacak modellerde bu lensin kullanılması bekleniyor.

Samsung’un ISOCELL lensleri, üstün teknolojiler kullanarak, minimum kamera çıkıntısı ile maksimum performansı sunmayı amaçlıyor. Öyle ki Samsung tarafından, ileride insan gözü ile aynı kaliteye sahip lensler üretebileceklerini duyurdu. Fakat şu anlık 100 MP ve 200 MP‘lik lensler gündemde. En azından yakın zamanda tanıtılacak modellerde, söz konusu 200 MP çözünürlüğündeki ISOCELL lensinin kullanılması bekleniyor.

Samsung 200 MP lenslerini yakında tanıtabilir

Ünlü sızıntıcı IceUniverse, Twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımda fazla detay vermese de, Samsung’un 200 MP çözünürlüğe sahip ISOCELL lenslerini yakında tanıtacağını iddia etti. Henüz bu haberin doğrulanmadığını söylemeliyiz. Fakat yakın zamanda Samsung CEO’su Tm Roh, 600 MP lensler üzerinde çalışmaların olduğunu söylemişti. Bu lensler için henüz uzun bir süre olsa da, Samsung’un 200 MP lensler üzerinde çalışıyor olması mümkün diyebiliriz.

Samsung 200 MP

Fakat söz konusu lensin ne kadar işlevsel olacağı henüz belli değil. Çünkü şu an piyasaya sürülen ISOCELL sensörlerinin kullanıldığı Samsung modellerinde bile rahatsız edici çıkıntılar bulunuyor. Galaxy S20 Ultra modelinde bulunan 108 MP değerindeki sensör, kullanıcıları rahatsız eden bir çıkıntıya sahipti. Ortaya çıkan habere göre yakın zamanda 200 MP lense sahip bir cihaz geleceğini tahmin edersek, söz konusu telefonun kamera çıkıntısının bir hayli rahatsız edici olabileceğini söyleyebiliriz. Fakat Samsung, bu çıkıntıyı yok etmek için bir teknoloji üzerinde çalışıyor mu henüz bilmiyoruz. İddialara göre bu dedikodu, 2021 yılı bitmeden ortaya çıkacak.

Geçtiğimiz ay, yine aynı kullanıcı tarafından benzer bir haber ortaya atılmıştı. İddialara göre Samsung 600 MP değerinde bir lens üzerinde çalışıyordu. Bu sefer söz konusu haber için bazı belgeler paylaşılmıştı. Paylaşılan belgeleri incelediğimizde 4K ve 8K video çekebilecek kapasitede olan lens, 22 mm boyutunda bir çıkıntıya neden olacaktı. Normal şartlarda çok iyi bir rakam olsa da, akıllı telefon için asla uygulanmaması gereken bir kalınlık diyebiliriz. Bu yüzden ortaya çıkan projelerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz belli değil.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S21 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu: Yok Artık Dedirtti!

>>Samsung’un uygun fiyatlı 5G modeli Galaxy A52 5G sertifikasını aldı!


CEVAP VER