Türkiye’de En Çok İndirilen WhatsApp Alternatifi Uygulama Bakın Hangisi Oldu!

Türkiye’de En Çok İndirilen WhatsApp Alternatifi Uygulama Bakın Hangisi Oldu!

Türkiye’de en çok indirilen WhatsApp alternatifi
Google News Abone Ol

Play Store ve iOS marketi App Store üzerinden Türkiye’de en çok indirilen WhatsApp alternatifi belli oldu. İşte en fazla tercih edilen anlık mesajlaşma uygulamaları.

Öncelikle bilmeyenler veya hatırlamayanlar için kısaca hatırlatalım. Facebook şirketi, 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren WhatsApp verilerinin kendileriyle paylaşılmasını istiyor. WhatsApp’ta konuşurken bazen çok gizli bilgilerimizi karşı tarafa iletebiliyoruz. Banka hesap bilgileri, konum detayları, şifreler ve daha birçok önemli mesajlar gönderip alabiliyoruz.

Yeni gelen düzenleme ile birlikte tüm gönderdiğimiz ve aldığımız önemli mesajlar Facebook sunucularında toplanacak. Bu durum tarihin en büyük güvenlik açığına neden olabilir.

Türkiye’de en çok indirilen WhatsApp alternatifi uygulamalar Facebook’tan kaçmak için kullanıldı

Bu bilgileriniz elbette boş yere istenmiyor. Facebook, size ait bütün verileri çeşitli yazılım dilleri ile işleyecek ve yapay zekadan geçirecek. Böylece Facebook ya da diğer platformlarda gösterilen reklamlar daha fazla hedef odaklı olacak.

Türkiye’de en çok indirilen WhatsApp alternatifi

Mesela bulunduğunuz ilin otomotiv alanında son derece ileri düzey olduğunu düşünelim. Facebook size ait konum verileri üzerinden bunları öğrenebilir ve bu sayede size gösterilen reklamlar daha çok otomotiv ağırlıklı olabilir. Elbette bu sadece küçük bir örnek. Bunun gibi daha birçok örneğe rastlamak mümkün. Bilgilerinin buralarda toplanmasını istemeyenler yeni bir yol tercih etti.

Telegram ve Signal kullanan kişi sayısı

Facebook tarafından yapılan tüm bu haksızlıklardan sonra Türkiye’de en çok indirilen WhatsApp alternatifi uygulamalar büyük önem kazandı. Telegram ve Signal şu anda App Store ve Google Play Store içerisinde liderlik yarışına girdi. Telegram en çok indirilen uygulama oldu. Signal ise en çok indirilen 2. uygulama olarak karşımıza çıktı. Telegram zaten uzun zamandan beri tercih ediliyordu. Şimdi ise Elon Musk önerisiyle beraber Signal büyük bir kullanım sağlıyor.

8 Şubat 2021 tarihinden itibaren birçok kişi Facebook ile verilerini paylaşmak zorunda kalacak. Yeni sözleşmeyi kabul etmeyenler WhatsApp kullanamayacak. Türkiye’de en çok indirilen WhatsApp alternatifi uygulamalar içerisinde sizin favoriniz hangisi? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> 2020 En Popüler Sosyal Medya Platformu Belli Oldu: Yok Artık Dedirtti!

>> Elon Musk Son Gelişmeler: Dünyanın En Zengini Oldu, WhatsApp’ın Yerine Geçecek Uygulamayı Açıkladı…


CEVAP VER