Samsung Galaxy S21 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu: Yok Artık Dedirtti!

Samsung Galaxy S21, 11 Farklı Renk Seçeneği ile Karşımıza Çıkacak
Google News Abone Ol

Herkesin merakla beklediği Samsung Galaxy S21 özellikleri ve fiyatı ortaya çıkmaya başladı. Hadi gelin bu amiral gemisinin ne tür özelliklere sahip olacağına ve fiyatına göz atalım.

Güney Kore merkezli Samsung şirketi son zamanlarda dikkat çeken cihazlar üretmeye başladı. Özellikle de amiral gemisi denilen modeller iPhone 12 cihazları ile yarışacak. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan özelliklere geçelim.

Samsung Galaxy S21 Tasarım ve Ekran Yapısı

Bu cihazın en önemli özelliklerinden birisi kenardan kenara geniş ekran ile donatılmış olması. Özellikle bazı akıllı telefonlarda ön kamera ekranın önemli bir bölümünü kapatabiliyor. Kullanıcılardan kimileri bundan hoşlansa bile büyük bir çoğunluğu ekranın tamamına hakim olmak istiyor.

Yeni cihazın özellikle ön yüzü gerçekten de hayranlık uyandıracak düzeyde olacak. Ayrıca Galaxy S21, Galaxy S21 + ve Galaxy S21 Ultra olmak üzere üç farklı isimle piyasaya sunulması bekleniyor.

Samsung Galaxy S21 özellikleri ve fiyatı

Samsung Galaxy S21 Verimlilik

Samsung akıllı telefonlar içerisinde önemli bir yere sahip olacak bu cihaz, işlemci özellikleri bakımından dikkat çekecek. Daha önceki modellerde kullanılan Snapdragon 888 ile Exynos yine tercih sebebi olacak.

RAM bakımından 12 GB güce sahip olması bir diğer önemli özellik. Fakat bazı bölgelerde Exynos 2100 işlemcisi hakkında şikayetler gelmişti. Bu seferki modelde böyle bir şikayetin olup olmayacağı bilinmiyor.

Kamera Özellikleri

Çin merkezli akıllı telefon şirketlerinin piyasaya girmesi ile birlikte kamera çok önemli bir konuma yükseldi. Bu nedenle Samsung başta olmak üzere tüm markalar kameraları üst noktaya taşımaya çalıştı. Firmanın bu yeni modelinde iki farklı kamera tercih edilecek.

  • Galaxy S21 ve Galaxy S21+ 12 MP ultra geniş sensör ile birlikte 12 MP ana sensör ve 64 MP telefoto lens içerecek.
  • Samsung bu modellerin tamamında 100x uzay yakınlaştırması elde edecek.
  • Firmanın en güçlü kamera desteği ile gelmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy S21 özellikleri ve fiyatı

Batarya Ömrü

Samsung Galaxy S21 modelinin bataryası 4000 mAh gücünde olacak. Böylece çok uzun yolculuklarda bile hiç zorlanmadan birkaç gün kullanım sağlayabilirsiniz. Galaxy S21+ ise 4800 mAh güce sahip olacak. Galaxy S21 Ultra modelindeyse 5000 mAh batarya gücü tercih edilecek.

Samsung Galaxy S21 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Bu model 14 Ocak 2021 tarihinde kullanıcılarla buluşacak. Fiyatının ise 999 dolar olması bekleniyor. Güncel kur ile hesapladığımızda 7312 TL çıkış fiyatı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Türkiye’ye geldiğinde eklenecek yüksek vergiler nedeniyle fiyatı çok daha fazla olacaktır.

Peki siz bu cihaz hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy A32 5G, resmî sitede görüldü!

>> Samsung Galaxy Z Fold 3 böyle görülebilir


CEVAP VER