360 Reality Audio ile Sony hoparlörleri farklı bir seviye kazanıyor

360 Reality Audio ile Sony hoparlörleri farklı bir seviye kazanıyor

Google News Abone Ol

360 Reality Audio destekleyen iki yeni kablosuz hoparlörleri tanıtan Sony, ilkbaharda satışa sunmaya planladığını açıkladı. İşte detaylar.

 

360 Reality Auido, CES 2021’de tanıtılan yeni kablosuz hoparlörleri SRS-RA5000 ve SRS-RA3000’i ilkbaharda satışa sunmaya planladığını açıkladı. Sony, 360 Reality Audio’yu hoparlörlerinde kullanacağını iki sene önce duyurmuştu. o günden beri geliştirme aşamasında olan SRS-RA5000 ve SRS-RA3000 ile tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.360 Reality Audio

Sony’nin aldığı Hi-Res Audio sertifikasının yanında hoparlörler, 360 Reality Audio ve Immersive Audio özellikleri sayesinde müziği farklı bir boyuta taşıyor.

Sony, yeni çıkacak hoparlörler bulunduğu odanın şeklini analiz ederek ve bu sayede sesi ortama göre ayarlamaya olanak sağlayan ”Ses Kalibrasyonu” ve ”Otomatik Ses Seviyesi” özelliği ile dinlediğiniz müziği çevrenize yayarak sanal olarak sanki canlı konserde veya bir stüdyo ortamında bulunma hissini sağlıyor.

Dinlediğiniz şarkıda 360 Reality Auido özelliği mevcut değilse bile ses kalibrasyonu sayesinde şarkıyı simülasyon ederek bu deneyimde faydalanmanıza devam etmenize sağlıyor.

Sony, yeni çıkacak hoparlörler için birkaç bilgi ve ürün isimlerinden bahsetti.

SRS-RA5000 özellikleri

360 Reality Audio ile ”her parça için mükemmel ses seviyesini bulma derdini ortadan kaldıracağını” söylediği otomatik ses özelliğini destekleyen SRS-RA5000 içinde Chromecast, Spotify Connect desteği, Wİ-Fİ ve Bluetooth bağlantısı ve Alexaya’da ve Google Asistan sayesinde ses komutu gibi birçok kablosuz bağlantı özelliği bulunduruyor.

SRS-RA5000 ilkbaharda ABD’de 500 ile 599 dolar arasında satışa sunulması bekleniyor.

360 Reality Audio SRS-RA3000 özelikleri

Bir üst modeline göre daha az özelliğe sahip olan SRS-RA3000 kablosuz bağlantı özelliği bir üst modelde bulunan kablosuz bağlantı seçeneklerini sunuyor.

Hi-Res Auido desteği bulunmayan hoparlörde 360 Reality Audio, Immersive Audio Enhancement ile ses kalibrasyonu ve otomatik ses seviyesi bulunmaktadır. SRS-RA5000’den farklı olarak ses kalibrasyonu için tuşa basmak gerekiyor.

SRS-RA3000 ilkbaharda ABD’de 280 ile 359 dolar arasında satışa sunulması bekleniyor.

iki hoparlöründe neme dayanıklı olduğuna dikkat çeken Sony, bu sayede endişe duymadan mutfağa ve banyoya yerleştirebileceğinizi söylüyor. 15 dakikalık hareketsizlik süresi olan hoparlörler moda girdiklerinde ise Wİ-Fİ veya Bluetooth ile bağlantısını koparıyor.

>>Tamamen Elektrikli Eni BMW İX3 Ön Siparişe Açıldı!


CEVAP VER