LG OLED Monitörler Yolda! Televizyonlar da Yenilendi

LG OLED Monitörler Yolda! Televizyonlar da Yenilendi

Oled Monitörler 32 ve 20 inç olacak
Google News Abone Ol

LG OLED ürünleri bugün başlayan CES fuarı ile birlikte model ailesini yeniledi. Alışkın olduğumuz televizyonlarla birlikte ortaya çıkan monitörler ise asıl heyecana sebep olan ürünler olmayı başardı.

Consumer Electronics Show (CES) bugün itibariyle başladı fakat 2021 kesinlikle olağan dışı bir sene. Buna rağmen bu yıl tanıtılması planlanan çok sayıda ürünün gelişi durmadı ve teknoloji firmaları ürünlerini bir bir tanıtmaya başladılar. LG firmasının da en özel ürün dallarından biri de OLED ürünleri. Sadece televizyonlarla sınırlı kalan bu teknolojiye olan gıptamız sonunda bir nebze olsun azalıyor ve OLED destekli monitörler tüketicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

LG OLED televizyonlarda yapılan geliştirmelere bakacak olursak, insana “vay canına” dedirtecek bir değişiklik olmadığını görüyoruz. Bu sene tanıtılan ürünler, üst seviyede iyileştirilmiş HDR yetenekleri ile geliyor ancak bu ürünler bir çoğumuzun karşılayamayacağı ücretlere satılacaklar. Bunun yanında yeni nesil konsolların çıkışıyla birlikte bu seneki televizyonlar üstün oyun becerileriyle donatılmış. AI tarafından yürütülen görüntü iyileştirme teknolojileri ve HDMI 2.1 dikkat çekse de önceki modelleri alanlar bunun eksikliğini fazla hissetmeyecek. LG OLED ürünleri o kadar iyi paneller taşıyor ki zaten almış kişilerin bu tür iyileştirmeleri aramadan keyifli bir kullanım yaşadığına eminiz.

Asıl sevindirici haber, geçtiğimiz sene 55 inç seviyesinden ancak 48 inç’e düşebilen bu ürünlerin 2021‘de masaüstü monitör olarak tasarlanmış ve piyasaya çıkmaya hazır olması.

LG OLED’in tersten gelişimi umut veriyor

LCD ürünlerin teknoloji ilerledikçe günden güne büyüdüğünü görüyoruz. Fakat oldukça hassas bir teknoloji olan OLED ürünlerin devasa televizyonlar ile küçük telefonların arasına serpiştirilemediği hissedilen bir problemdi. Ekran yanması gibi bir çok korkulan durumun da LG’yi monitör gibi sabit görüntülerin çokça yer aldığı ürünleri sunmaktan kaçındırdı.

LG bu sene fuarda öncelikle 42 inç televizyon modellerini de piyayasaya sunacağını açıkladı. Bunu takiben 20 ve 30 inç seviyelerine de ürünlerin geleceği duyuruldu. 31.5 inç ölçüye sahip olan 4K 32EP950 modeli, “UltraFine OLED Pro” adıyla da anılıyor. Pro takısından da anlayacağınız üzere bu monitör, DCI-P3 ve Adobe RGB renk gamlarının %99’unu karşılıyor. HDMI portunun yanında iki adet Display Port ve üç adet USB taşıyan bu monitörün portlarından birisi type-c türünden.  Oldukça pahalı olacağını tahmin ettiğimiz bu ürün hakkında ne ülkemiz için ne de yurtdışı için bir fiyatlandırma henüz yapılmamış. Ayrıca telefonlarda OLED pazarının büyük kısmına hakim olan ancak televizyonlarında bu teknolojiyi asla kullanmayan Samsung tarafından da OLED monitörlerin piyasaya sunmaya hazırlandıkları bilgisi paylaşıldı.

Siz de bizim gibi siyahların gerçek olduğu, keskinliğin nirvanaya ulaştığı ve renklerin göz aldığı bu ürünlerin masaüstüne gelmesinden heyecanlı mısınız? Fikirleriniz ve görüşlerinizi bizimle paylaşın.

İlgili haberler

>> Yoga AIO 7 ile Lenovo farklı bir deneyim sunacak

>> TP-Link, CES’de Dahili Alexa ’lı Mesh Sistemini Tanıtıyor…

 


CEVAP VER