60 Yatırıp 3200 Kazandı: Borsa Yatırımcısı Bakın Neye Yatırım Yaptı!

60 yatırıp 3200 kazandı
Google News Abone Ol

ABD’de bir borsa yatırımcısı 60 yatırıp 3200 kazandı. Bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş bir yatırım yaptı. Peki hangi hisse senedi bu kadar kazandırdı?

Borsa yatırımcıları genellikle kendilerine çok yüksek getiriler sağlayabilecek yatırımları tercih ederler. Bunlardan bazıları sadece yüzde 10 ölçüsünde kazanç sağlarken kimi hisse senetleri ise korkunç derecede para kazandırabiliyor. Elbette burada asıl belirleyici olan faktör hangi hisselerin seçilmesi gerektiğidir.

Henüz 10 yaşındaki küçük yatırımcı Jaydyn Carr, yıllarca bu sektörde olan kişilerden bile daha kolay para kazandı. 10 yaşına bastığında annesi ona Gamestop hisseleri aldı. O dönem 6.19 dolar olan hisseler çok sert bir şekilde yükseliş kazandı.

Küçük yatırımcı 60 yatırıp 3200 kazandı

Oldukça tehlikeli görülebilecek borsa işlemleri bu çocuk için son derece kolay gibi görünüyor. Özellikle teknoloji şirketleri ile alakalı hisse yatırımları yapılmak isteniyorsa çok dikkatli olunmasını öneriyoruz. Ancak bazen şans insanların yüzüne gülebiliyor.

60 yatırıp 3200 kazandı
60 dolar kadar bir yatırım yapan bu çocuk, Gamestop olaylarından sonra parasını 3260 dolar seviyelerine kadar çıkardı. Kendisi tarafından yapılan açıklamada bu paranın 1000 dolar kadar bölümünü dijital oyun platformlarına yatıracağını ifade etti. Böylece borsadan daha çok kazanmak istediğini gösterdi.

60 yatırıp 3200 kazandı ve böylece borsa işlemleri bakımından tarihe geçmeyi başardı. Böylesine ciddi kazançlar elde etmek pek kolay olmuyor.

Teknoloji ve oyun yatırımcıları şanslı olabilir

Teknoloji şirketleri her geçen gün gücünü ve parasal değerini artırıyor. Bunun farkında olan kişiler genellikle yatırımlarını bu yönde yapıyorlar. Mesela sadece Tesla şirketi bile tek başına yüzde 400 büyümeyi başardı. Bu gerçekten de kırılması zor bir rekordu.

Annesi tarafından çocuğa gösterilmek istenen daha çok uzun vadeli yatırımların ne kadar önemli olduğuydu. Birkaç yıl önce yatırım yapan bu çocuk, şu anda sağlam getiri kazandı. Bu küçük çocuk “60 yatırıp 3200” kazandı haberlerinin ana gündem maddesi oldu. Fakat yine de teknoloji şirketleri ile alakalı borsa işlemleri yaparken dikkatli olmanızı öneriyoruz.

İlgili Haberler:

>> Hollywood Gamestop Reddit Olayının Haklarını Almış Bile

>> Apple, Amazon ve daha fazlası: İşte 2020’de Değer Kazanan Teknoloji Firmaları Listesi


CEVAP VER