ABD Huawei Operasyonu Başlattı: Avrupa’ya Huawei Baskısı Devam Ediyor!

mobil markalar müşteri memnuniyeti
Google News Abone Ol

Uzun bir süredir hazırlıklar yapan ABD, Huawei operasyonu başlattı. Avrupa diğer ülkelere yapılan baskılar artacak. İşte konuyla alakalı haberimizin detayları.

ABD, normalde şirketleri değil de daha çok ülkeleri hedef alırdı. Ancak ilk defa bir şirket bu kadar sert bir şekilde hedefe konuldu. Huawei ile alakalı operasyonlarına devam eden ABD yönetimi adeta onları yeryüzünden silmek istiyor. Peki bu gerçektende mümkün mü? ABD’ye kalırsa böyle birşey gerçekleşebilir. Özellikle de 5G konusunda Huawei tarafından kazanılan avantajların önemli bir bölümü yok oldu. Bunda ABD’nin çok büyük bir payı var.

ABD Huawei operasyonu giderek genişliyor

Huawei’nin Avrupa başkan yardımcısı Abraham Liu tarafından yapılan açıklamalar, şirketin çektiği sıkıntıları daha net gösterdi. Buna göre ABD, bu şirket yerine Nokia gibi alternatifleri ön plana çıkarmaya çalışıyor. Google ve Android kaynaklı engeller ise firmanın zararını daha fazla artırmasına neden oldu. Şimdilerde birçok Avrupalı Huawei kullanıcısı zor durumda kaldı.

ABD Huawei operasyonu

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayından beri ABD, bu şirket konusunda hep aynı görüşleri dile getiriyor. Trump yönetimine göre bu şirket Çin adına casusluk faaliyeti yürütüyor. Bundan kısa bir süre önce sadece ABD ve çevre ülkelere baskı yapılıyordu ancak ABD Huawei operasyonu Avrupa içinde de sertleşti. Yapılan açıklamalarda durumu net bir şekilde görmek mümkün. Huawei’ye göre ABD başka ülkelerden büyük şirketler istemiyor.

Son raporlara göre Avrupa’da 90 milyon civarında Huawei kullanıcısı bulunuyor. Bu durum aynı zamanda 90 milyon kişinin mağduriyeti demek. ABD Huawei operasyonu devam ettikçe sayı daha da artabilir. Şimdilik Nokia şirketi alternatif olarak düşünülüyor. ABD Huawei operasyonu kapsamında baskı çok daha yoğun artarak devam edecek. Nokia ve diğer bazı telekomünikasyon hizmeti veren şirketler için bu büyük bir fırsat anlamına da geliyor.

Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson tarafından yapılan açıklamalar durumu daha net bir şekilde özetliyor. 2027 yılına kadar Huawei ekipmanlarının tamamen bırakılacağını ifade etmişti. Sizce bu savaşın kazananı kim olacak? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Ev Aletlerini Telefondan Kontrol Etmek Mİ: Huawei Uçuk Bir Projeyle Geliyor!

>> HUAWEI MateBook X Türkiye’de ön siparişe sunuldu!


CEVAP VER