Ev Aletlerini Telefondan Kontrol Etmek Mİ: Huawei Uçuk Bir Projeyle Geliyor!

Ev Aletlerini Telefondan Kontrol Etmek Mİ: Huawei Uçuk Bir Projeyle Geliyor!

Huawei oyun geliştiricileri
Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında gösterilen Huawei, ev aletlerini telefondan kontrol etmek için büyük bir atağa kalkıyor. Hadi gelin firmanın çılgın projesine bir göz atalım.

HarmonyOS işletim sistemini sağdan soldan mutlaka duymuşsunuzdur. Tam olarak bilmeyenler için yeniden hatırlatalım. HarmonyOS : Huawei tarafından geliştirilen ve Android platformuna rakip olması beklenen bir işletim sistemidir. Normal şartlarda bu işletim sisteminin Google tarafından geliştirilen Android’e rakip olması bekleniyordu. Ancak işler öyle bir noktaya geldi ki firma ev aletlerini bile buradan kontrol etmek istiyor. Böylece devasa bir ekosistem yaratılacağına inanılıyor.

Ev aletlerini telefondan kontrol etmek oldukça kolay

Şu ana kadar herkes bu işletim sisteminin sadece cep telefonları için olduğunu zannediyordu. Weibo içerisinde yer alan bir haber ile birlikte durumun aslı ortaya çıktı. Huawei, yeni sürüm sayesinde son derece önemli 3 yeni işlevsellik ortaya çıkardı. Bunlardan ilki; birbirine bağlanmış ürünler üzerinden bağlantı kurabilme.

ev aletlerini telefondan kontrol etmek

Kısa bir süre içerisinde iyiden iyiye gelişeceği tahmin edilen birbirine bağlı teknolojiler, burada da karşımıza çıkıyor. Huawei şirketi, HarmonyOS  işletim sistemi ile birlikte bunu kolaylaştırmak istiyor. Ev aletlerini telefondan kontrol etmek konusunda maharetleri bunlarla sınırlı değil. Dikkat çeken bir diğer önemli nokta ise, çamaşır makinelerini akıllı telefonlar üzerinden kontrol edebilme özelliği. Böylece sizler çamaşırları makineye attığınızda rahatlıkla kontrol sağlayabileceksiniz. İşlem bittiğinde elbiseler makineden alınabilecek.

Teknoloji devi Huawei’nin en önemli bir diğer yeniliği ise mutfaktaki amatör aşçıları ilgilendiriyor. Yemek ocaktayken yanmaması için akıllı telefon üzerinden talimat verebilirsiniz. Fırındaki yemek pişer pişmez sizlere cep telefonu üzerinden bilgi verilecek. Ev cihazlarını telefondan kontrol etmek, Huawei için büyük bir adım gibi görülüyor. Çamaşır makinesinden ocağa kadar neredeyse her alanda bu işletim sistemi kullanılabilecek. 128 KB ile 128 MB RAM arasındaki tüm cihazlarda kontrol sağlanabilecek. Böylece tüm elektrikli ev aletleri, uzaktan da yönetilebilecek. Sizce bunu sağlamak Huawei için ne tür avantajlar sunabilir? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Huawei Geliştirici Konferansı etkinliğinde yeni ürünlerini tanıttı!

>> Huawei MateBook 13 (2020) Bizlere Ne Sunuyor? Hepsi ve Daha Fazlası İncelememizde…


CEVAP VER