Wipelot sosyal mesafe izleme ve uyarı sistemi ile başarısına başarı kattı!

sosyal mesafe izleme ve uyarı sistemi
Google News Abone Ol

Türkiye’de endüstriyel IoT alanında üretim yapan öncü şirket Wipelot, sosyal mesafe izleme ve uyarı çözümü ile dünyadaki ilk 6 çözüm arasında yer aldı.

Bugüne kadar hayata geçirdiği çok sayıdaki teknolojik çözüm ile ilk olma başarısı gösteren Wipelot, COVID-19 pandemisine karşı geliştirdiği sosyal mesafe izleme ve uyarı.sistemi ile bir başarıya daha imza attı. Firmalara yeni teknolojiler konusunda mentorluk yapan İngiltere’nin önde gelen ileri teknoloji.ve yenilik merkezi Digital Catapult’un yaptığı.araştırmada dünyadaki pek çok firma arasından gerekli koşulları sağlayan 6 firma arasında yer alan Wipelot, Sosyal Mesafe İzleme ve Uyarı Sistemi ile Türkiye’den seçilen tek firma ve ürün oldu.

Wipelot

Araştırmada sosyal mesafe uyarı çözümleri ile Türkiye haricinde İtalya, Tayvan, Belçika, İngiltere ve Fransa’dan firmalar yer aldı. Araştırma sonuçlarını açıklamak için Londra’dan.online olarak düzenlenen etkinlikte Wipelot dahil 6 teknoloji şirketi mesafe izleme çözümlerini tanıttı ve çoğunluğu akademisyenlerden oluşan katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Etkinliğe Wipelot’u temsilen katılan Wipelot CEO’su M. Rifat Ok, markanın mesafe izleme ve uyarı teknolojisi ile ilgili bilgiler vererek bu ürünü neden ürettikleri ve üretirken.nelere dikkat ettiklerini de aktardı. Ok ayrıca, Wipelot SDS Sosyal Mesafe İzleme ve Uyarı Sistemi’nin tüm sektörlerdeki firmaların ihtiyaçlarına uygun olarak uyarlanabilme özelliğine dikkat çekti.

Sosyal mesafeyi ve çalışma ortamını koruyan teknoloji

Wipelot SDS Sosyal Mesafe İzleme ve Uyarı Sistemi ile sosyal mesafe kurallarına uygun ve güvenli bir çalışma.ortamı oluşturulmasına katkı sağlayan Wipelot, çalışanların durumunun ve konumunun gerçek zamanlı olarak izlenmesine imkân tanıyor.

İnsanların yoğun olduğu işletmelerde birbirine güvenli sosyal mesafeden fazla yaklaşan çalışanları sesli ve titreşimli olarak uyararak farkındalık yaratan Wipelot SDS Sosyal Mesafe İzleme ve Uyarı Sistemi, aktif RFID (Radyo Frekanslı Tanıma).radyo alıcı-vericileriyle tercihe göre çalışanın kemerinde, bileğinde, baretinde veya boynuna asarak taşıdığı Wipelot cihazlarla entegre şekilde kullanılabiliyor. Uygulama kapsamında işletmeler için farklı parametreler doğrultusunda güvenli mesafe ayarlanabiliyor.

sosyal mesafe izleme

Wipelot SDS Sosyal Mesafe İzleme ve Uyarı Sistemi, çalışanların kişisel bilgi ve gizliliğini korumak adına sadece güvenli kimlik doğrulama ile yetkili kullanıcıların erişimine açılıyor.

Dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor

Yüzde yüz yerli sermaye ile Türk mühendislerin ürettiği yüksek teknoloji IoT ürünlerini ABD, Fransa, Suudi Arabistan, Kanada, Hindistan ve Katar başta olmak üzere 25 ülkeye ihracat eden Wipelot, global şirketlerin ve Türkiye’nin.500 büyük sanayi kuruluşu konumundaki firmaların dijitalleşen iş süreçlerinde verimlilik, hız artışı ve iş güvenliği sağlıyor.

sosyal mesafe izleme ve uyarı sistemi

Yakın dönemde Ultra Geniş Bant Teknolojisi (UWB) ile donanım ve çözüm üreten teknoloji firmalarının bir araya geldiği UWB Alliance’a üye olan Wipelot, benzer şekilde erişim kontrolü, konum tabanlı hizmetler ve cihazdan cihaza servisler gibi kullanım durumları için UWB teknolojisinin kullanımını destekleyen ve standardizasyon çalışmaları yürüten FiRa Consortium’a üye olarak global arenadaki konumunu daha da güçlendirdi.

İlgili Haberler

Koronavirüse Yakalananlar Okula Devam Edebilecek: İşte Tüm Detaylar!

Koronavirüs Pasaportu Geliyor: Hadi Detaylara Bakalım!


CEVAP VER