Acı Kahve Seviyorsanız Psikopat Olabilirsiniz: Bilim İnsanları Açıkladı

Acı kahve seviyorsanız psikopat

Acı kahve seviyorsanız psikopat olma ihtimaliniz son derece yüksek. Konuyla ilgili bilim insanları tarafından son derece önemli bir araştırma yapıldı.

Psikoloji araştırmaları genellikle büyük ilgi görüyor. Herkesin kahve tercihine göre değerlendirme yapan psikologlar önemli bazı veriler elde etti. Kimileri çok fazla acı kahve tercih ederken bazıları ise daha çok sütlü veya buzlu seviyor. Ayrıca hafif kremalı kahveler tercih edenler de var. Psikoloji bilimi işte tam olarak bu tercihleri değerlendirdi.

Yapılan araştırmalar sonucunda kahvelerini sade veya acı olarak tercih edenler psikopat olmaya biraz daha yatkın. Bazıları her ne kadar daha az kalori bulundurması nedeniyle bu kahve türünü tercih etse bile yine de araştırma sonuçları farklı bir yere işaret ediyor.

Acı kahve seviyorsanız psikopat olma ihtimaliniz yüksek

Yaklaşık olarak 1000 yetişkin birey üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda sade kahve sevmek ile sadist olma arasında bir ilişki bulunduğu ifade edildi. Yani acı kahve sevenler psikopat olmaya biraz daha yatkın. Avustralya’da yapılan bu araştırma birçok kişilik analizi ortaya çıkardı.

Acı kahve seviyorsanız psikopat

Acı kahve sevenlerin narsizm, sadizm veya psikopat gibi kişilik özellikleri gösterip göstermediği değerlendirildi. Yapılan kişilik testlerine göre acı tatları tercih eden kişiler sadizme biraz daha yatkın. Bu aynı zamanda psikopatik özellikler gösterdiklerini ortaya koyuyor. Konu ile ilgili ortaya çıkan bu sonuçlar büyük bir gündem yarattı.

Araştırma sonuçları herkes için geçerli değil

Konuyla ilgili yapılan araştırmalarda test sonuçlarının herkes için geçerli olmadığı ifade edildi. Yani acı kahve tercih etmeniz kesinlikle psikopat olduğunuzu göstermiyor. Fakat sadist eğilimlere daha yatkın olma ihtimalimiz var. Bilim insanları en azından bunun üzerinde duruyor.

Psikolojik araştırmalar arttıkça insanlar kendilerini daha fazla tanıyor. Bu tür projeler ile birlikte kişilik analizi yapmak kolaylaşıyor. Aynı zamanda psikolojik rahatsızlığı olanlar daha kolay bir şekilde tespit edilebiliyor. Peki siz bu araştırma sonuçları hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Black Mirror Gerçek Oluyor: Kahve İşletmesi Google Üzerinden Linç Edildi

>> Türk Telekom, oyuncuların dünyasına renk katacak yeni markası GAMEON ’u tanıttı.