Acun Ilıcalı O Ses Türkiye Yarışmasından Dolayı Ceza Ödeyecek: İşte Nedeni

Acun Ilıcalı O Ses

Türkiye’nin en başarılı girişimcileri arasında gösterilen Acun Ilıcalı O Ses Türkiye yarışması nedeniyle ceza ödemesi yapacak. Peki ne oldu da böyle bir ceza kesildi.

Acun Ilıcalı O Ses Türkiye yarışmasında çok yüksek miktarlarda kazanç sağladı. Birçok kişinin sesini ispatlayarak girdiği bu yarışma Türkiye’de büyük bir izleyici kitlesi buldu. Hatta mesajlar ve diğer yollarla yarışmacıların birinci olması için elinden geleni yaptılar. Yarışmacıların seslendirdiği parçalar ise bazen çok dokunaklı bazen enerjikti.

Kimi vakitlerde yarışma programları sert cezalar alabiliyor. Bunlardan birisi de Acun Ilıcalı tarafından sunulan programdır. Bu programda Demet Sağıroğlu ile besteci Görol Ağırbaş tarafından yapılan Arnavut Kaldırımı isimli şarkı izinsiz kullanıldı. Bu şarkıyı kullanan kişi ise yarışmacı Hayal Hazan Dönen oldu.

Acun Ilıcalı O Ses Türkiye yarışması mahkemeye taşınacak

Acun Medya Prodüksiyon tarafından yapılan O Ses Türkiye yarışması ne yazık ki beklenmeyen sonuçlara neden oldu. Yarışmada yer alan Hayal Hazan dönen isimli ses sanatçısı papatya isimli parçayı söyledi. Ancak bu parça Arnavut Kaldırımı ile neredeyse aynı.

Acun Ilıcalı O Ses

2019 yılında yarışmacı olan Dönen, Acun Ilıcalı’nın başını belaya soktu. Erdener Koyutürk isimli mirasçı tarafından yapılan açıklamalara göre Arnavut Kaldırımı isimli parça neredeyse tamamen kopyalandı. Bu durum aynı zamanda diğer mirasçılar tarafından da tartışma konusu haline getirildi.

Mahkeme Acun Medya Prodüksiyon’u haksız buldu

Mahkeme tarafından alınan karara göre Acun Medya Prodüksiyon haksız bulundu. Taraflara 55 bin 200 TL ceza kesildi ve aynı zamanda buna 7 yıllık faiz eklendi. Böylece cezası daha da artmış oldu. Henüz konuyla alakalı kimse bir açıklama yapmadı. Bu nedenle diğer detaylar bilinmiyor. Ancak ödenen ceza şirketin gelirinin yanında biraz az kalabilir.

Acun Ilıcalı O Ses Türkiye yarışması ile böyle bir problem yaşayacağını açıkçası pek tahmin etmiyordu. Şu anda başka projelerle devam eden Ilıcalı, bakalım bu konuya nasıl bir açıklama getirecek. Detaylar geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Sektörün İçinden: Erkut Göktan (Yeni normal de kanala ayak uydurmak)

>> Temassız kurutma makinesi araştırma sonuçları yayınlandı? Bakterilerin ne kadarı ölüyor? Detaylar haberimizde…