WhatsApp Otomatik Silinen Fotoğraf Özelliği Getiriyor: Devrim Gibi Özellik

WhatsApp Web Ve Masaüstü Sürümünde Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılıyor?

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma platformları içerisinde yer alan WhatsApp otomatik silinen fotoğraf özelliği getirmeye hazırlanıyor. Hadi gelin hem bu özelliğe hem de diğer tüm detaylara birlikte bakalım.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde WhatsApp çok tartışmalı bir işe imza attı. Yayınladığı bir yazı ile tüm kullanıcılardan veri alacağını ve bunları reklam verenler için kullanacağını söylemişti. Aşırı derecede tepkiler gelmesi üzerine durumdan vazgeçmedi ama üstünü kapatmaya çalıştı.

Birçok kişinin Telegram gibi alternatiflere geçmesi bu platformu açıkçası rahatsız etti. Şirket eski kullanıcılarını yeniden kazanabilmek için bazı değişiklikler yaptı. WhatsApp tarafından otomatik olarak fotoğraf silme özelliği getirilmesi planlanıyor ve bu ilk değişiklikler arasında yer alacak. Muhtemelen uygulama çok daha fazla değişikliğe imza atacak.

WhatsApp otomatik silinen fotoğraf özelliği ortaya çıktı

Bu özellik WABetaInfo tarafından keşfedildi. Yani WhatsApp tarafından herhangi bir konu ile alakalı açıklama yapılmadı. Bu yeni butonun tersine mühendislik yöntemi ile bulunduğu ifade ediliyor. Elbette bazı detaylardan bahsetmek gerekiyor. Özelliği kullanmak için temel bilgilere sahip olmanız lazım.

WhatsApp otomatik silinen fotoğraf

Öncelikle bunun bir buton aracılığı ile yapılacağını söyleyelim. Sohbet kısmında hemen sol tarafta yer alan bir buton otomatik silinen Fotoğraf göndermenizi sağlayacak. Fotoğrafı gönderdiğiniz andan itibaren sadece sohbetten çıkmanız beklenecek. Bunu yaptığınızda fotoğraf kendiliğinden silinecek. Herşey işte bu kadar basit.

Yeni WhatsApp özelliği bazı eksikliklere sahip

Her ne kadar çok kusursuz görünse bile aslında bu özellik bazı eksiklere sahip. Mesela herhangi birisi ile mesajlaştığınızda karşı tarafın ekran görüntüsü almasını istemezsiniz. Hele ki bir de kendiliğinden silinen bir fotoğraf göndermişseniz böyle bir şey pek hoş olmayacaktır. Ne yazık ki WhatsApp tarafından getirilen yeni özellik bunu engelleyemiyor.

WhatsApp otomatik silinen fotoğraf özelliği kulağa her ne kadar hoş gelse bile şirketin veri ihlali yapma ihtimali var. Hatırlayacağınız üzere Instagram mesajları silinmesine rağmen bazen geri geliyordu. Bu platformda da benzer bir olay yaşanabilir.

İlgili Haberler:

>> Türkiye 5G konusunda en şüpheci ülkeler arasında! İşte araştırma sonuçları

>> NASA Uzay Aracının Teknolojisi Sizi Çok Şaşırtacak: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar