AirPods Özelleştirmesi Nasıl Yapılır? Kontrolleri İstediğiniz Gibi Düzenleyin


AirPods özelleştirmesi nasıl yapılır? irPods, deneyimleyebileceğiniz en başarılı kablosuz kulaklıklardan bir tanesi. İster çalışırken, ister spor yaparken, isterseniz de yürüyüş esnasındayken. Tabii bu cihazın kontrollerini özelleştirmek ve size daha uygun hale getirmek de mümkün.

Eğer AirPods’un ilk ya da ikinci jenerasyon sürümüne sahipseniz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda cihazın kontrollerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu, haliyle daha kolay kullanım için önemli. Mashable, bu konuyla ilgili bir makale hazırlamış.

AirPods özelleştirmesi nasıl yapılır?

Öncelikle, kulaklıklarınızın telefonunuzla bağlantılı olması gerekiyor. Sonrasında…

“Ayarlar” başlığına tıklayın ve sonrasında “Bluetooth” başlığına tıklayın. Burada zaten bağlantılı kulaklığınızı göreceksiniz.

Sonrasında, “i” ibaresine tıklayın. Böylelikle kulaklıkla ilgili pek çok seçenekle karşılaşacaksınız.

AirPods Özelleştirmesi Nasıl Yapılır? Kontrolleri İstediğiniz Gibi Düzenleyin

Neleri düzenleyebilirsiniz?

İsim: Kulaklığınızın ismini burada görebilir ve isterseniz farklı bir isim belirleyebilirsiniz.
Çift dokunma ayarı: Sol ya da sağ kulaklık için çift dokunma ayarını değiştirebilir; şarkı değiştirme, sesli asistana bağlanma ya da müziği durdurma gibi seçimleri aktifleştirebilirsiniz.

Otomatik algılama: Kulaklıkların, kulaklarınıza götürür götürmez algılanması için seçilebilir. Eğer bu özellik aktif ise, kulaklarınıza götürür götürmez şarkı çalmaya başlar, çıkardığınızda da şarkılar duraklatılır. Bu sadece bir örnek tabii.

Mikrofon: Bu başlıktan da telefon görüşmeleriniz esnasında kullanılacak mikrofonu seçebilirsiniz. Eğer otomatik seçimi tercih ederseniz, o an kulağınızda tek kulaklık varsa, o kulaklıktaki mikrofon devreye girecektir.

AirPods Pro özelleştirmesi nasıl yapılır?

Yukarıda saydığımız detaylar, AirPods Pro modelinde de geçerli. Bunlara ek olarak, bir de Force Sensor başlığından söz edilebilir.

Böylece, sol ya da sağ kulaklığınızı belli bir süre sıkarak Aktif Gürültü Engelleme modu ve Transparan mod arasında geçişler yapabilirsiniz.

AirPods Max özelleştirmesi nasıl yapılır?

Bu üst seviye kulaklıkta da ayrıca sunulan bazı detaylar var. Örneğin, iPhone telefonunuzda iOS 14.3 ya da daha güncel bir sürüm yüklü ise, Noise Control Button ile, yani tek tuş yardımıyla ses modunu değiştirebiliyorsunuz.

>> Xiaomi Mi Boost Pro, Hızlı Şarj Özellikli 30.000mAh Değeri Sunuyor! Evet, 30.000!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here