Akıllı Şehirler CES 2018 ‘de Tartışılacak

Akıllı Şehirler CES 2018 ‘de Tartışılacak

PAYLAŞ

CES 2018 , akıllı şehirlerin geleceği, teknolojileri, çözümleri, oyuncuları tüm detaylarıyla gözler önüne serilecek.

CES 2018’de yer alan Akıllı Şehirler adlı bölüm ve çok günlük bir konferans programı olacak. Tüketici Teknolojisi Derneği (CTA) ve Deloitte tarafından sunulan program, Bosch, Ford, Nissan, Qualcomm ve daha fazlasını içeren düşünce liderlerini akıllı ulaşım, akıllı enerji ve akıllı şebeke, kamu güvenliği gibi akıllı şehirlerin için gelecekte neler sunulacağını gösterecek. Sağlık hizmetleri, veri analitiği ve güvenliği, yapay zeka ve yönetişim ve politika gibi tüm detaylar ziyaretçilere sunulacak. CES 2018, 9-12 Ocak 2018’de Las Vegas, NV’de gerçekleştirilecek.

“Akıllı şehirlerdeki küresel harcamaların 2020 yılına kadar 34.35 milyar doları bulması beklenirken, bu özel alan CES’te akıllı şehirin alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin bir araya gelip geleceği tartışmak için mükemmel bir fırsat olarak duyurmaktan heyecan duyuyoruz” diyen Tüketici Teknoloji Derneği CEO’su Gary Shapiro “Deloitte, bu bölgede gördüğümüz hızlı büyümenin politikaları, ulaşımları, şehirleri, kasabaları, endüstrimizi ve gezegeni nasıl etkileyeceğine baktığımız için muazzam bir ortak çalışmacı oldu” dedi.

Hükümetlere Çok Fazla Görev Düşüyor

Deloitte; hükümet, iş dünyası, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, toplum grupları, üniversiteler ve hastaneler arasındaki diyaloğun teşvik edilmesine öncülük etti ve hepsi daha akıllı şehirler yaratmaya odaklanmış durumda. Yaşam kalitesi, ekonomik rekabet gücü ve sürdürülebilirlik üzerine bir vurgu ile CES 2018 Akıllı Kentler Konferans alanı, katılımcılara CES 2018’in iki günü boyunca bütünsel bir deneyim sunacak.

Deloitte Consulting LLP müdürü ve global akıllı şehir lider John Skowron, “Bütünsel akıllı şehir girişimleri tarafından kamu ve özel sektörler için ve artan oranda kentsel koridorlarda yaşayan insanlar için. Yaratılabilecek fırsatları keşfederek dünya çapında ilk şehirlere tanık oluyoruz” dedi. “Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Orta Doğu’da şehir plancıları, girişimciler ve iş dünyası liderleri. Vaatlerin akıllı şehirlerin gerçekleşmesini sağlamak için işbirliği içinde çalışıyor. CTA ile çalışmak ve bu örnekleri – ve daha fazlasını – CES 2018 Akıllı Şehirler Alanı’na getirmek için sabırsızlanıyoruz “dedi.

CES 2018, ilk kez önde gelen akıllı şehir çözümleri ve teknolojilerini özel bir sergi alanında sergileyecek. Akıllı şehir teknolojilerini sergileyen katılımcılar: Berlin İş Ortakları ve Teknolojisi Şirketi. Las Vegas Şehri, Cognata, Avrupa Komisyonu, GenZe, Guangzhou Xiaopeng Motors Teknolojisi, Itron, Synerise ve Ujet Araçlar. Buna ek olarak, Ford, Here, Holland Start-up Pavilion, Honda, Intel, La Poste, Nissan. Panasonic ve Qualcomm, çeşitli sergi salonlarında akıllı şehir çözümleri sergilemeyi taahhüt eden 100 artı şirket arasında yer alıyor.

CTA, Akıllı şehirlerde halkın güvenliğini tartışmak için FirstNet ile ortaklık kuruyor. FirstNet , Halk Güvenliği İletişiminin Geleceğini Dönüştürüyor. Conference Track, akıllı şehirlerin kamu güvenliğini nasıl etkileyeceğini ve inovasyoncuların, harekete geçirici hayat kurtarıcı bilgi oluşturmak ve. Paylaşmak için algılayıcı ağlarını, insan istihbaratını, veri ve teknoloji araçlarını nasıl kaldırabileceğini inceleyecek.

Hastanelere yeni cerrahi robotlar girmek üzere!

CES 2018'de Akıllı Şehirlerin Geleceği Tartışılacak


CEVAP VER