Akıllı Telefon Hırsızlığı Bu Kadar Da Olmaz Dedirtti: Dev Vurgun

akıllı telefon hırsızlığı

Yaşanan bir akıllı telefon hırsızlığı ağızları açık bıraktı. Hırsızların verdiği zarar ise son derece büyük. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

.

Özellikle son dönemlerde fiyatları iyice artış gösteren akıllı telefonlar hırsızların yeni gözdelerinden bir tanesi oldu. İstanbul Ataşehir’de bir teknoloji mağazası hırsızların hedefiydi. Yapılan hırsızlığın büyüklüğü ise son derece ilginç. Hırsızlar yaklaşık olarak 2,4 milyon TL zarara neden oldu.

Güvenlik kameraları tarafından tespit edildiğine göre 4 hırsız bu mağazaya girdi. Hırsızlar telefonları çuvallara doldurarak otomobille kaçtı. Ayrıntılı olarak incelenen güvenlik kayıtlarında hırsızların son derece sakin olduğu görülüyor. Üstelik bu kişilerin birçok suçtan sabıkası olduğu da biliniyor.

Akıllı telefon hırsızlığı güvenlik güçlerini harekete geçirdi

Ortaya çıkan son detaylara göre hırsızların yaş aralığı 22 ile 39 arasında değişiyor. Bunlardan birisinin yaşı 22 ve 7 farklı suç kaydı bulunuyor. Bir diğer hırsız 25 farklı suç kaydı bulunmakla birlikte 5 farklı suçtan aranıyor. Bir diğer hırsızın ise 45 farklı suçtan kaydı var. Genel olarak bakıldığında bu kişilerin profesyonel olduğu görülüyor.

akıllı telefon hırsızlığı

Özellikle son dönemlerde hırsızlık veya benzer suç işleyenler herhangi bir ceza almadan yeniden normal hayata devam edebiliyor. Bu durum suça teşvik olarak görülmekle birlikte kafaları karıştırdığı söylenebilir. Polis tarafından düzenlenen operasyonlarla bu hırsızlar yakalandı.

Hırsızların yanında birçok ekipman bulundu

Yapılan operasyonun hemen ardından hırsızların beraberinde çok fazla ekipman taşıdığı ortaya çıktı. 2 telsiz ve 2 tabanca hırsızların genel olarak kullandığı ekipmanlar arasında yer alıyor. Aynı şekilde hırsızlık için kullanabilecekleri başka bazı donanımlar ele geçirildi.

Hırsızların daha önceden de çok fazla suça karışmış olması onların bulunmasını kolaylaştırdı. Sabıka kayıtları incelenen suçlular hızlı bir şekilde operasyon ile tutuklandı. Adliyeye sevk edilen bu 4 zanlı kısa bir süre içerisinde hakim karşısına çıkacak. Peki siz yaşanan bu tuhaf hırsızlık olayı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Galaxy Z Fold 4 hakkında ilk detaylar belli oldu: Fold 3 yeni tanıtılmıştı!

>> Bu Xiaomi modelleri 3 yıl boyunca Android güncellemesi alacak!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here