Android 12 Yayınlanma Tarihi Ortaya Çıktı: İddialar Çok Güçlü

Android 12 yayınlanma

Android 12 yayınlanma tarihi ile ilgili son derece önemli ipuçları ortaya çıktı. Buna göre kısa bir süre içerisinde yeni işletim sistemi yayınlanabilir. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

.

Dünyanın en fazla kullanılan işletim sistemlerinden bir tanesi olan Android düzenli olarak yenileniyor. Böylece kullanıcılar çok daha gelişmiş sistemler ile akıllı telefonlarını kullanabiliyor. Her ne kadar Google markasının Pixel cihazlara öncelikli güncelleme getirmesini eleştirse bile yine de Android için elinden geleni yapıyor.

Android 12 için son beta sürüm 8 Eylül 2021 tarihinde yayınlandı. Birçok yeni özellikle karşımıza çıkan beta sürüm açıkçası pek kararlı değildi. Akıllı telefonlarda yer alan sistemler arasında güçlü bir etkileşim kurması yeni işletim sistemlerinde çok önemseniyor. Android için yeni versiyonda böyle bir özellikten bahsetmek mümkün.

Android 12 yayınlanma tarihi beklenenden erken

Ortaya çıkan son detaylara göre Android 12 çok kısa bir süre içerisinde bizlerle beraber olacak. Gelen sızıntılar 4 Ekim tarihini gösteriyor. Android açık kaynak projesi kodları tam olarak bu tarihte yayınlanacak. İşin tuhaf tarafı tam olarak burada başlıyor. Android yeni sürümünün yayınlanma tarihi ile Google kaynak kodları açıklanma tarihi çoğunlukla aynı oluyor.

Android 12 yayınlanma

Tabloya baktığımız zaman Android 9, 10 ve 11 gibi versiyonlarda yine aynı yöntemin benimsenmiş olduğu ortaya çıkıyor. Google muhtemelen 4 Ekim 2021 tarihinde kullanıcılarla yeni Android işletim sistemini paylaşacak. Ayrıca açık kaynak kodları sayesinde bu işletim sisteminin ne tür avantajlar yaratacağı daha rahat görülecek.

Hangi cihazlar güncellemeden yararlanabilecek

Birçok Android kullanıcısı hangi cihazların bu yeni sürümden faydalanabileceğini merak ediyor Önceden olduğu gibi yine daha çok Google markasının kendi akıllı telefonları ön planda olacak. Google Pixel 3, 4 ve 5 serisinin tamamı bu güncellemeyi alacak.

Google belki de daha farklı bir tarih belirleyebilir. Peki sizin Android 12 işletim sisteminden beklentileriniz neler? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Google Güvenlik Sorunları Yaratabilecek Bir Adım Attı: Güncelleme İptal Edildi

>> Google, Apple’a 15 Milyar dolar ödeyecek: İşte nedeni


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here