Amerika telefon satışlarında üçüncü sıraya geriledi!

Amerika telefon satışlarında üçüncü sıraya geriledi!

Amerika

Amerika, ilk defa telefon satışlarında Çin ve Hindistan’ın gerisinde kaldı. Telefon pazarında kartlar yeniden dağıtılacak.

Bu zamana kadar Amerika Birleşik Devletleri, dünyadaki en büyük akıllı telefon pazarı olarak görünüyordu. Ancak Çinli teknoloji devlerinin uygun fiyata Çin ve Hindistan pazarına girmesi kartların yeninden dağıtılmasına neden oldu.

Araştırma firması olan Counterpoint Research; Hindistan’da 2019 yılında ülkeye 158 milyon telefon sevkiyatının gerçekleştiğini belirtiyor. Bu telefonların yüzde 72’si Xiaomi, Vivo, Realme ve Oppo gibi markalara ait.

Apple iCloud güvenliği konusunda geri adım atıyor

Çin ayrıca dünyanın en büyük telefon pazarına sahip olan ülke unvanını eline alıyor. Apple ise iPhone 11 modeli ile büyük bir sıçrama yaşayarak 2019’un en çok satan telefonu olmayı başardı. Ancak iPhone 11 satışlarının Çin ve Hindistan pazarına göre pek başarılı olduğunu söyleyemeyiz.

Amerika

Çin ve Hindistan’da telefon pazarı git gide büyümeye devam ediyor. Ancak bu pazara Güney Koreli Samsung ve Amerikalı Apple pek giriş yapamıyor. Çünkü bu iki pazarda da rekabet giriş ve orta segmentte yaşanıyor. Çinli devler agresif fiyatları ile yıllardır kök salmış firmalara kök söktürüyor.

Bu durum 2020 yılında da değişmeyecek ve Çinli devler dünya çapında rekorlar kırmaya devam edecek. Apple, fiyat konusunda 500 dolar banında inemeyeceğine göre, Amerika’daki telefon pazarında da tüm yaptırımlara rağmen Çinli devler Apple’a anavatanında kafa tutacak gibi görünüyor.


CEVAP VER