Android 12 Alacak Xiaomi, Redmi ve POCO Modelleri Belli Oldu!

Xiaomi güncelleme desteği

Xiaomi ‘nin hangi akıllı telefonlarına Android 12 güncellemesi gelecek, biliyor musunuz? İşte konuyla ilgili elimizdeki son detaylar.

Google, mobil işletim sistemi Android’in son sürümü Android 12’yi geçtiğimiz ekim ayı itibarıyla görücüye çıkarmıştı. Tıpkı önceki sürümlerde olduğu gibi, bu yeni sürümde de Xiaomi’nin oldukça hızlı hareket etme taraftarı olduğunu söylemekte yarar var. Zira Çinli üretici, pek çok akıllı telefon modeli için Android 12 güncellemesini getirecek.

Şu an için Xiaomi’den “Android 12 alacak tüm akıllı telefonlar” başlıklı bir duyuru gelmedi. Yine de, daha önce bazı modeller için yapılan açıklamalar ve çalışmalar vardı. Bu bağlamda ve bazı söylenti detayları da göz önüne alırsak, aşağıdaki modellere Android 12 güncellemesinin gelmesi bekleniyor.

Android 12 Alacak Xiaomi, Redmi ve POCO Modelleri Belli Oldu!

Xiaomi Android 12: Android 12 alması beklenen Xiaomi, Mi, Redmi ve Poco modelleri:

Mi 11 Ultra (Global, Pilot Release)
Mi 11 (Global, Pilot Release)
Mi 11i (Global, Pilot Release)
Mi 11 Pro (China Stable)
Redmi K40 Pro+ (China Beta)
Redmi K40 Pro (China Beta)
Redmi K40 (China Beta)
Mi 10S (China Beta)
Mi 11 Lite 5G (China Beta)
Mi 10 Ultra (China Beta)
Mi 10 Pro (China Beta)
Mi 10 (China Beta)
Xiaomi Civi (China Beta)
Redmi K40 Gaming Edition (China Beta)
Redmi Note 10 Pro 5G (China Beta)

Xiaomi, yakın zamanda Xiaomi 11T ve Xiaomi 11T Pro gibi üst seviye akıllı telefon modellerini tanıtmış ve teknoloji severlerin beğenisine sunmuştu. Hatta BT Günlüğü ekibi olarak biz de tanıtım etkinliğinde yerimizi almış, sonrasında ilk bakış ve inceleme videoları hazırlayarak sizlere sunmuştuk. Bunları YouTube sayfamızda da görebilirsiniz.
Firma, bu iki telefon modeli için bir açıklama yapmış ve 3 Android güncellemesinin geleceğini duyurmuştu. Yani Android 12 sürümünü bu iki telefonda kesin göreceğiz, hatta sonrasında Android 13 ve 14’ü de bu telefonlarda görme şansımız var.

Bülten metnini size sunmamız gerekirse:

Xiaomi 11T serisi için 3 Android güncellemesi ve 4 yıl boyunca güvenlik yaması hizmeti sunacak

Xiaomi, Xiaomi 11T serisinde yer alan Xiaomi 11T Pro ve Xiaomi 11T için dört yıl boyunca güvenlik yaması ve 3 nesil Android sistem güncelleme hizmeti vereceğini de açıkladı. Bu yenilikle birlikte, kullanıcılar Xiaomi 11T serisiyle daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve uzun vadeli veri güvenliğinden faydalanma fırsatı elde edecekler. Henüz diğer cihazlar bu kapsamda olmasa da, Xiaomi bunun olumlu bir değişiklik olduğunu ve Xiaomi 11T serisinin kullanıcıların ihtiyaçlarına tam olarak cevap vereceğine inanıyor.

> Sony Otonom Sürüş Sistemlerinde Çığır Açmaya Hazırlanıyor: Otomobiller Daha Akıllı Olacak (Video)