Bu Telefonlara Android 13 Kurarsanız, Bir Daha Android 12’ye Dönemezsiniz!

Google, geçtiğimiz günlerde Android 13 mobil işletim sürümünü milyonlarca kullanıcısının beğenisine sundu. Eğer Pixel 6 ailesine mensup bir telefonunuz varsa ve Android 12’den 13’e geçiş yapmayı düşünüyorsanız, dikkatli olmanızda yarar var. Zira bir daha 12’ye dönüş yapamayacaksınız…

Google Android 13, şu an pek çok telefonda kullanılabilir durumda. Firma, yeni mobil işletim sistemi sürümünü en yeni Pixel akıllı telefon ailesi için sundu. Eğer Pixel 6, 6 Pro ya da 6a model telefonlardan bir tanesine sahipseniz, Android 13’e geçiş yapabilirsiniz. Ama, “Dur bir Android 13’ü deneyeyim, beğenmezsem 12’ye geri dönüş yaparım” diyorsanız, tekrar düşünün. Zira böyle bir şansınız yok.

Google bu konuda uyarıyor ve diyor ki:

“Pixel 6, Pixel 6 Pro ya da Pixel 6a’ya sahipseniz, bu yükleyicinin içinde geriye dönüşü engelleyen güncelleme de bulunuyor. Dolayısıyla yükledikten sonra Android 12’ye dönüş sağlayamazsınız.”

Eski model Pixel telefonlar hakkında böyle bir bilgi henüz yok, ama güncel aile için dikkatli olmakta yarar var. Yetkililer, 5nm üretilen Google Tensor çipine sahip yeni ailenin güvenliği için böyle bir hamlenin yapıldığına dikkat çekiyor.

Android 13, pek çok yenilik sunuyor. Bunlardan bazılarından söz etmemiz gerekirse…

Android 13, yeniden düzenlenmiş Material You teması sayesinde, uygulama izinlerinden arayüz tasarımına ve özelleştirme detaylarına kadar geniş bir özelleştirme yelpazesi sunuyor.

Bu Telefonlara Android 13 Kurarsanız, Bir Daha Android 12'ye Dönemezsiniz!

Bu yeni versiyon, Spatial Audio ses teknolojisi sayesinde işitsel detayların daha etkileyici sunulmasına yardımcı oluyor. Bir nevi ses, sizi 360 derece sararak adeta deneyimlediğiniz içeriğe dahil edebiliyor.

Yer verilen yeni medya oynatıcı, dinlediğiniz müziğin hangi albümden olduğunu ve albüm görseli gibi detayları da ana ekranda gösterebiliyor.

Bluetooth LE Audio özelliği de bulunan yeni sürüm, aynı zamanda dinlediğiniz ses içeriğini birden fazla cihazda, aynı anda sevdiklerinizle deneyimleyebilmenizin de önünü açıyor.
Ayrıca, tek tek, istediğiniz uygulamalarda farklı dil seçenekleri belirleyebilir ve gerçek hayatta olduğu gibi ihtiyaçlarınıza göre bu uygulamaları kullanabilirsiniz.

Yine yeni sürüm sayesinde, kablosuz olarak telefon, tablet ve dizüstü PC gibi ürünlerin birbirleriyle bağlantılı çalışabileceği ve multitasking tarafında gelişmiş deneyimlerin sunulabileceği belirtiliyor.

Daha fazla detay için buraya göz atabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Aruba’dan Network Ekiplerine Yapay Zekâ Destekli Çözümler!