Android Auto Yeni Güncellemeler İle Karşımıza Çıkıyor!

Android Auto

Google, Android Auto üzerinde yeni güncellemeleri getiriyor. İşte bambaşka bir form ile gelecek uygulama hakkında tüm ayrıntılar.

Son yıllarda uzun yolculuklarda hayatımızı kurtaran en önemli programın Google tarafından üretildiğini söyleyebiliriz. Android telefonlar ile otomobil sistemine bağlanıp, ekran aktarma prensibini benimseyen Android Auto programı, uzun süredir farklı özellikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Google Haritalar uygulamasının ekran paylaşımının yapılması, bununla beraber farklı uygulamalar ile de entegre bir şekilde çalışan Google servisi, yeni güncelleme ile karşımızda. Google’ın detaylandırdığı yeni güncellemeyi incelediğimizde, işlevsellik açısından yeni gelişmelerin sunulduğunu, artık otomobillerdeki Android Auto destekli medya oynatıcılar üzerinden, telefonunuzu kontrol etmek daha kolay hale gelecek. İşte yeni güncellemenin sağlayacağı kolaylıklar hakkında tüm ayrıntılar.

Android Auto, Yeni Güncellemeler İle Karşımıza Çıkıyor!

Google’ın paylaştığı Android Aut­o servisinin yeni dizaynını genel olarak incelediğimizde, bölünmüş ekran tasarımı karşımıza çıkıyor. Google tarafından bu tasarımın tercih edilmesinin en temel sebebi, farklı araçlarda, farklı boyutlarda medya oynatıcıların bulunuyor olması. Yani And­roid Auto servisi, güncellemeden sonra daha optimize ve uyumlu bir hale gelecek. Aynı zamanda paylaşılan görsellere ve videolara baktığımızda da, medya kontrolleri ve mesajlaşmalar üzerinde kolaylıkla geçiş yapılabildiğini görmekteyiz. Bu yüzden Android Auto servisi, yeni güncellemeler ile daha kullanışlı hale geliyor.

Önceki sürümlerden farklı olarak, yeni güncelleme ile birlikte Google Haritalar kullanımı esnasında, Tahmini varış süresi de görünecek. Önceki sürümlerde tahmini varış süresi yazmıyordu. Artık yeni güncelleme ile bu özelliğin sunulması da mantıklı olmuş. Ayrıca navigasyon esnasında, bir sonraki virajın veya dönüşün de gösterildiği bir simgenin olduğunu görmekteyiz.

Android Auto

Bazı Volvo, Ford ve GMC gibi markaların modellerinde bazı ek avantajlar da olacak. Söz konusu modelleri yerleşik bir Android Auto servisine sahip araçlar olduğu için, park halindeyken, web tarayıcısı ve YouTube gibi servisleri kullanmak da mümkün hale geliyor. Önümüzdeki günlerde yeni güncellemeyi yapamayan kullanıcılar için, manuel yükleme rehberini de paylaşacağız. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12 Serisi Türkiye’de Satışa Sunuldu!

>> Google Pixel 6a Resmen Tanıtıldı! İşte Özellikler ve Fiyat!