Google Pixel 6a Resmen Tanıtıldı! İşte Özellikler ve Fiyat!

Google, Pixel ailesinin en güncel üyesi olan Pixel 6a ‘yı resmen tanıttı. Orta seviyede ve bütçe dostu olarak nitelendirilebilecek olan bu akıllı telefon, 21 Temmuz itibarıyla ön siparişe sunulacak. Satış tarihi ise, 28 Temmuz. İşte Google I/O etkinliğinde resmiyet kazanan yeni telefona dair detaylar.

Google Pixel 6a akıllı telefon resmi olarak duyuruldu. 28 Temmuz itibarıyla satışa sunulması beklenen telefon, orta seviye ve bütçe dostu bir telefon olarak bekleniyor. Tabii bu ürünün en güçlü tarafı, en güncel Android deneyimini sunacak olması. Fiyatı ise, 449 dolar. Tabii dahası da var.

Google Pixel 6a, 8.9mm kalınlıkta ve 6.1 inç değerde ekranı olduğu için tek elde rahat bir kullanım sunması bekleniyor.

Cihaz, stereo hoparlör sistemine sahip. Bu sayede bir kulaklığa ihtiyaç duymadan da güçlü işitsel detaylarla karşılaşmak mümkün.

Ürünün ekranı, OLED teknolojisi üzerine inşa edilmiş. FHD çözünürlük ve 60Hz ekran tazeleme değeri sunuyor. Yani fiyat performans olarak göz önüne alırsak iyi bir görüntüleme kalitesi sunabilir, fazlasını beklemek doğru olmaz.

Ekranın parmak izi okuyucu sensöre sahip olduğunu da belirtelim.

Google Pixel 6a Resmen Tanıtıldı! İşte Özellikler ve Fiyat!

Google, bu telefonunda da Tensor çipsetine yer veriyor. Firma, Pixel 6’da da aynı hamleyi gerçekleştirmişti.

6GB RAM ve 128GB dahili depolama özellikleri bulunan cihaz, uygulama çalıştırma ve depolama tarafında da pek çok kullanıcıya yeterli performans sunacak gibi görünüyor.
Pil ve şarj detaylarına baktığımızda ise, 4410mAh pil ve 18w hızlı şarj desteğini görüyoruz. Bu değerler, çok da yüksek değerler değil. Muhtemelen tek şarj ile 1 günlük deneyim sunulacaktır.

Telefonun ana kamerası 12MP değerde Sony IMX363 1/2.55″ sensör. Buna ek olarak 12MP değerde bir de ultra geniş açılı kamerası var. Ön tarafa bakıldığında ise, 8MP kamera var, ki bu da Pixel 6’da kullanılan selfie kamerasıyla aynı.

Evet, az evvel de belirttiğimiz gibi, pek çok kullanıcı için yeterli özellikler diyebiliriz. Çok da yüksek detaylar yok, ama Google’ın sunduğu saf ve güncel Android deneyiminden memnun olan milyonlarca kullanıcı olduğunu da biliyoruz.

İlgili Haberler

>> Pikachu, Bu Kez Telefonlarınızı Kablosuz Şarj Ediyor!