Twitter Bot Hesaplarla Büyük Savaş Başlattı: Sosyal Medyada Yeni Dönem

Twitter eski güvenlik yöneticisini

Twitter bot hesaplarla ilgili son derece önemli bir savaş başlattı. Bu savaş ile birlikte artık botlar ortadan kalkıyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde son derece önemli bir yere sahip olan Twitter bazı yenilikler getiriyor. Bu yeniliklerin özellikle bot düşmanı olacağını belirtelim. Elon Musk tarafından satın alınan Twitter zaten birçok yeni karar almıştı. Bu kararların önemli bir bölümü Jack dorsey tarafından da desteklendi.

Twitter sürekli olarak yenilikler yapmaya devam ediyor. Bu yenilikler ile birlikte ilk başta botlara savaş açıldığını görüyoruz. Sosyal medya devi özellikle kopyala yapıştır şeklindeki tweetler hakkında çok ciddi kararlar alıyor. Bu kararların botları önemli ölçüde devre dışı bırakacağı görülüyor.

Twitter bot hesaplarla savaşta

Birbirine fazlasıyla benzeyen ya da aynı olan mesajlar Twitter tarafından filtrelenecek. Bu filtreleme ile birlikte bazı tweetler ve gündem olan kelimeler görülemeyecek. Yani aramalarda istense bile bu paylaşımlara yer verilmeyecek. Böylece Twitter çok daha gerçekçi bir yer haline geliyor.

Twitter bot hesaplarla

Bütün sosyal medya platformlarının en büyük problemlerinden birisi de hiç şüphesiz bot hesaplardır. Ne yapılırsa yapılsın bir türlü bu bot hesapları temizlemek mümkün olmuyor. Twitter bu konuda çok büyük bir savaş başlattı. Üstelik bu savaşa muhtemelen birçok sosyal medya platformu destek verecektir.

Twitter bot temizleme projesine başladı

Elon Musk ile birlikte Twitter bot temizleme projesine başladı. Böylece ilk etapta kopyala yapıştır şeklindeki mesajların ortadan kaldırılması gündeme geldi. Bundan hemen sonra yeni adımlar atılacak. Böylece Twitter botlardan tamamen arındırılmış olacak.

Önümüzdeki aylarda yeni bazı kararlar alınacak. Bu kararlar ile birlikte artık Twitter çok daha gerçekçi bir platform konumuna yükselecek. Elon Musk ve Jack Dorsey bir arada hareket ediyor diyebiliriz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Twitter İçin Ücretli Abonelik Düşünüyor: Devlet Yetkilileri ve Şirketlere Paralı Olacak

>> Elon Musk ‘tan Twitter İçin Trump’a Davet! Peki Trump Ne Dedi?