Android ve iOS Arasında Sohbet Geçmişi Aktarılabilecek: WhatsApp Bomba Gibi Bir Özellik Getiriyor

Android ve iOS arasında
Google News Abone Ol

En büyük işletim sistemleri içerisinde yer alan Android ve iOS arasında sohbet geçmişi aktarma özelliği geliyor. WhatsApp konuyla ilgili çalışmalarını genişletti. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Google tarafından geliştirilen Android platformu genellikle diğer sistemler ile uyumlu çalışabiliyor. Hatta bugünlerde Android Auto ile Google Play Store sistemlerinin birleştirilmesi bile konuşuldu. Bir diğer platform olan iOS ise bu konuda biraz daha farklı diyebiliriz. Android işletim sisteminin uyumlu hali ne yazık ki iOS için pek geçerli değil.

Bu tür problemler sadece işletim sistemleri arasında yer almıyor. Aynı zamanda WhatsApp gibi uygulamalarda da benzer zıtlıklar görmek mümkün. WhatsApp platformunun çoklu cihaz desteği üzerinde çalıştığı uzun bir süredir biliniyordu. Geliştiriciler WhatsApp için ios ve Android uyumunu test etmeye devam ediyor.

Android ve iOS arasında sohbet geçmişi hızlı bir şekilde aktarılabilecek

WhatsApp ile ilgili ortaya çıkan gelişmelerden ilk olarak farklı cihaz bağlantısı yapılabilmesine odaklanalım. Bu uygulama 4 cihaza kadar kullanma imkanı sunacak. Normal şartlarda sadece akıllı telefondan ve masaüstü üzerinden bağlanmak mümkündü. Yani en fazla 2 cihaz ile kullanılabiliyordu. Şimdi ise bu tamamen değişti.

Android ve iOS arasında

Facebook tarafından geliştirilen bu uygulama, çoklu cihaz desteğini artırıyor. Ayrıca WhatsApp Android ile iOS platformları arasında sohbet geçmişini taşımayı hedefliyor. Normal şartlarda bunu yapmak oldukça zor. Fakat üçüncü taraf uygulamalar ile gerçekleştirilebiliyor. Bu tür uygulamaların dolandırıcı çıkma ihtimalleri ise kullanıcıları biraz uzaklaştırıyor.

WhatsApp çok daha esnek olmak istiyor

Özellikle son günlerde veri ihlalleri ile gündeme gelen Facebook ve WhatsApp gibi platformlar daha esnek bir yapıya kavuşmak istiyor. Böylece hem platformlar arasında geçiş hem de diğer konularda rahat hareket edilebilecek.

Genel olarak bakıldığında WhatsApp platformu bu iş için hazır diyebiliriz. Kısa bir süre içerisinde Android ve iOS arasındaki etkileşimin daha fazla artırılacağı tahmin ediliyor. Peki sizce WhatsApp hangi yeni özellikleri almalı? Yorumlar bölümünden düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Sosyal Medya Hesapları Tehlikede: Hesabınız Ele Geçirilebilir

>> Sosyal Medya Kullanım Oranları Ürkütücü Boyutlara Ulaştı: İşte Türkiye Araştırması


CEVAP VER