Apple’dan iPhone Sahibi Motor Sürücülerine Önemli Uyarı

iPhone Health uygulaması

Eğer OIS ya da otomatik odaklanma özellikli kameraya sahip bir iPhone telefonunuz var ise, motor da kullanıyorsanız, bu haber tam da sizin için.

.

Apple, destek sitesinde yeni bir bilgi paylaştı ve bu paylaşım, motor sürücüleri için önemli bir uyarı anlamını taşıyor.

Mashable’da da yer verilen bilgilere göre firma, akıllı telefonunuzu motorunuza entegre olarak kullanmanızı önermiyor. Hatta, telefon cebinizdeyken dahi motor sürüşü esnasında arızalanabilir.

“Peki nasıl?” diye soracak olursanız, “motorun ortaya çıkardığı titreşim faktörü sebebiyle” diyebiliriz. Özellikle güçlü altyapıya sahip motorlar, çalışırken ciddi bir titreşim oluşturuyor ve bu titreşim dalgaları da iPhone telefonunuzdaki OIS yani optik odamlama sistemini bozabiliyor. Ayrıca, AF, yani otomatik fokus tarafında da ciddi sıkıntılar yaratabiliyor.

Bilmeyenler için bu iki özellik, sırasıyla “hareket halindeki çekimlerde netlik ve otomatik odaklama anlamlarını taşıyor. Bu faktörlerin zarar görmesi, haliyle kameraların da bozulması demek.

iPhone 7’den bu yana her iPhone’da bu özelliklerden en azından bir tanesi bulunuyor. Dolayısıyla iPhone 7 ya da daha güncel bir modele sahipseniz ve telefonunuzu motorunuza sabitleyerek kullanıyorsanız, dikkatli olmanızda fayda var. Hatta pantolon cebinizde olması bile zarar görmelerine sebebiyet verebilir.

Biliyorsunuz, özellikle pandemi döneminde evlerden siparişler arttı ve bu esnada pek çok şirket kuruldu. Giyimden gıdaya kadar pek çok ürün, motorlu kuryeler aracılığıyla taşınıyor ve bu süreçte de motora sabitlenmiş telefon kullanımı çok yaygın. Zira böylece harita uygulamaları üzerinden yol takibi gerçekleştirilebiliyor ve daha kolay kullanım sağlanabiliyor.

Apple'dan iPhone Sahibi Motor Sürücülerine Önemli Uyarı

iPhone 13 ailesinin Türkiye fiyatları belli oldu

iPhone 13 mini, ülkemizde 10.999 TL’den başlayan satış fiyatlarına sahip. Ürün, 24 Eylül’de ön siparişte ve 1 Ekim itibarıyla da satışta olacak.

iPhone 13, ülkemizde 11.999 TL’den başlayan satış fiyatlarına sahip. Ürün, 24 Eylül’de ön siparişte ve 1 Ekim itibarıyla da satışta olacak.

iPhone 13 Pro, ülkemizde 15.999 TL’den başlayan satış fiyatlarına sahip. Ürün, 24 Eylül’de ön siparişte ve 1 Ekim itibarıyla da satışta olacak.

iPhone 13 Pro Max, ülkemizde 17.999 TL’den başlayan satış fiyatlarına sahip. Ürün, 24 Eylül’de ön siparişte ve 1 Ekim itibarıyla da satışta olacak.

> Britney Spears ‘tan Instagram Açıklaması Geldi, Bu Arada Instagram’ın Kralı Hâlâ Ronaldo!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here