Apple Gelirlerindeki Artış Sektöre Damga Vurdu: İşte Detaylar!

Apple Gelirlerindeki Artış Sektöre Damga Vurdu: İşte Detaylar!

Apple gelirlerindeki artış

Yeni açıklanan raporlarda, Apple gelirlerindeki artış en çok dikkat çeken detaylardan birisiydi. Özellikle de şirketin pandemi sürecinde önemli bir gelir elde ettiğini düşünürsek tablonun biraz ilginç olduğu söylenebilir. Hadi gelin tüm detaylara birlikte göz atalım.

Pandemi sürecinin başlaması ile birlikte ekonomi konusunda dengeler iyice değişti. Şubat ve Mayıs aylarındaki salgın sektörlerin ciddi bir zarara uğramasına neden oldu. Elbette salgınının etkileri şu anda da devam etse bile bazı şirketler yavaş yavaş rahatlamaya başladı. Apple ile ilgili gelen son bilgilere göre, 27 Haziran 2020’de sona eren yeni çeyrek sonuçları şirketin yüzünü güldürdü. Bu durum firmanın hisselerine de olumlu yönde yansıdı.

Apple gelirlerindeki artış borsada yüzleri güldürdü

Öncelikle salgın döneminde en çok kar eden şirketlerden bahsetmek gerekiyor. Netflix ve Zoom gibi firmalar çok büyük bir güce erişti. Herkesin eve kapanıp film izlemesi ve görüntülü görüşmeler yapması 2 şirketin de kar miktarını artırmasına katkı sağladı. Böylece bütün kuruluşların zarar ettiği bir borsa tablosundan kurtuldular.

Apple gelirlerindeki artış

Apple şirketinin CEO’su Tim Cook tarafından yapılan açıklamada; “Apple’ın Haziran çeyrek rekoru, hem ürünlerde hem servislerimizde hem de coğrafi segmentlerde çift haneli büyüme olarak gerçekleşti. Belirsiz zamanlarda, ürünlerimizin müşterilerimizin hayatında oynadığı önemli rol, Apple’ın yeniliğinin bir kanıtıdır.” ifadelerine yer verildi. Apple gelirlerindeki artış böylece adeta gövde gösterisi haline geldi. Apple’ın son çeyrekteki başarısına değinen şirketin CFO’su Luca Maestri, bu çeyrekte elde ettikleri 16,3 milyar dolarlık nakit akışının başka bir rekor olduğunu ekledi.

Son dönemlerde birçok firmanın zarar etmesine karşın kuruluşun böyle bir gelir elde etmesi önemli görülüyor. Borsalar bunun etkisiyle bir miktar yükselebildi. Apple gelirlerindeki artış, Apple yönetim kurulu tarafından tartışıldı. Ortaya çıkan yeni tablo ile birlikte hisse senetlerini daha geniş bir yatırımcı kitlesi için erişilebilir kılmak şirketin ilk amaçları arasında yer alıyor. Sizce Apple firmasına böyle bir kar elde ettiren faktör neydi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iOS 14 Beta 3 güncellemesi çıktı! Yükleme rehberi burada!

>> Telefon Fiyatları Allak Bullak! iPhone Fiyatları Tepe Yaptı Xiaomi Fiyatları Düştü

 


CEVAP VER