Apple Gizli Projeleri Deşifre Oldu: İşte Sır Gibi Saklanan Projeler

Apple Gizli Projeleri Deşifre Oldu: İşte Sır Gibi Saklanan Projeler

Apple gizli projeleri
Google News Abone Ol

Teknoloji alanında çok büyük değişimler yaratabilecek Apple gizli projeleri deşifre oldu. Hadi gelin bu herkesten saklanan projelere ayrıntılı bir şekilde göz atalım.

ABD merkezli Apple firması genellikle piyasada tutmuş olan projeleri kendi kalitesi ile harmanlıyor. Bu nedenle teknolojik alanda yenilikçi ve öncü olmaktan ziyade öne çıkan projeleri kendisine uyarlıyor. Fakat şirketin bazı projelerde öncü olmak istediği son derece açık.

Sır gibi saklanan bazı projeler Apple tarafından pek dışarıya yansıtılmıyor. Böylece şirket merak uyandırmayı başarabiliyor. Bu şekilde sayılabilecek 5 farklı projenin olduğu söylenebilir.

Apple gizli projeleri: Apple uydusu, elektrikli araç ve Apple Glass

Firmanın en çok üzerinde durduğu projelerden birisi de uydu üretmesi. Apple tarafından geliştirilecek bu uydu ile birlikte, kullanıcılara kendi internetini sunabilir. Ayrıca GPS ve konum hizmetleri de yine bu uydu üzerinden verilebilir.

Apple tarafından geliştirilen ve büyük dikkat çeken bir diğer proje ise elektrikli araç üretmek. İşin aslına bakacak olursanız, bu pek gizli değil. Birçok sızıntı ile birlikte firmanın böyle bir araç üretimi ihtimalinden bahsediliyordu. Muhtemelen 2024 senesinde Apple elektrikli araçları yollarda olacak.

Apple Glass bir diğer önemli dikkat çekici proje. Şirketin gizli olarak sürdürdüğü ve henüz pek kimseyle paylaşmadığı bu proje ile birlikte akıllı gözlüklerin hemen her yerde yaygınlaşması bekleniyor. Apple gizli projeleri içerisinde bunun da özel bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Apple yeni projeler: Karma gerçeklik kaskı ve M serisi işlemciler

Bugüne kadar çok az duyulan ya da hiç duyulmayan projelerden birisi de 8 kat çözünürlüğe sahip. İlginç gerçeklik gözlüklerinin üretilmesi ile ilgili firma, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini tek bir çatı altında toplamak istiyor. Böylece son derece gerçekçi çözümler sunabileceğine inanıyor.

Apple gizli projeleri arasında gösterilebilecek son fikir ise işlemciler ile ilgili. Bilgisayarlarda intel bağımlılığını ortadan kaldırmak isteyen Apple, M1 serisine yöneldi. Kendi üreteceği işlemciler ile birlikte hem uzun pil ömrü hem de hızlı çalışan uygulamalar gibi birçok avantaj elde edebilecek.

Tüm bu projeler arasından sizin favoriniz hangisi? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple 3nm için rakiplerini saf dışı bıraktı

>> Elon Musk açıkladı! Apple Tesla’yı satın alabilir!


CEVAP VER