Apple Herkese Açık Beta Sürümlerini Yayınladı: iOS 17’den watchOS 10’a Nasıl İndirilir?

Apple Siri için

Apple herkese açık beta sürümü ile gündemde. Apple, haziran ayında düzenlenen WWDC etkinliğinde tanıttığı işletim sistemlerinin yeni sürümlerinin public beta (herkese açık) sürümlerini yayınladı.

Bu, asıl sürümlerin tüm Apple kullanıcıları için yakında paylaşılacağı anlamına geliyor. Ancak isteyen kullanıcılar, şimdiden beta sürümlerini indirerek kullanmaya başlayabilirler.

Apple, iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 ve macOS 14 gibi işletim sistemlerinin public beta sürümlerini kullanıcılarla paylaştı. Bu beta sürümleri, kullanıcıların yeni özellikleri deneyimlemelerine ve geri bildirimde bulunmalarına olanak tanıyor. Bu sayede hatalar giderilecek ve tam sürümler daha istikrarlı bir şekilde sunulacak.

Apple Herkese Açık Beta Sürümünü Nasıl Yükleyebilirsiniz?

Herkese açık (public beta) sürümünü indirmek için Apple Beta Software sayfasına giderek Apple kimliğinizle giriş yapmanız ve beta programına kaydolmanız yeterli olacaktır. Ardından cihazınıza ek bir dosya indirmeniz gerekmez. Ayarlar bölümünden Genel’e geçerek Yazılım Güncelleme’yi tıklayın.

Apple herkese açık beta

Beta Güncellemeleri seçeneğine dokunun ve istediğiniz işletim sistemi için uygun olan iOS 17 Public Beta’yı seçin. Bu adımları takip ederek beta sürümünü cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Apple Herkese Açık Beta iOS 17 Hangi Telefonlara Gelecek?

Apple’ın iOS 17 işletim sistemi, iPhone 14 serisi, iPhone 13 serisi, iPhone 12 serisi, iPhone 11 serisi, iPhone XS serisi, iPhone XR, iPhone SE 2 ve 3 gibi birçok iPhone modeline gelecektir. Bu sayede çeşitli iPhone modelleri kullanıcıların yeni işletim sisteminden faydalanabilecektir.

Apple kullanıcıları, herkese açık beta sürümlerini indirerek yeni özellikleri deneyimleyebilir ve geri bildirimde bulunabilirler. Bu beta süreci, kullanıcıların Apple’ın işletim sistemlerinin gelişimine katkıda bulunmasını sağlarken, aynı zamanda gelecek tam sürümlerin daha sağlam bir şekilde sunulmasına yardımcı olur.

İlgili Haberler:

>> Apple Vision Pro’da Fiziksel Kontrolör Olacak mı? Üretim Süreci Zor İşliyor Gibi…