Apple İçin Kritik Karar: iPhone 15’in Kaderini Belirleyecek!

Apple

Apple, uzun süredir beklenen ve iPhone 15 serisi için sunulması beklenen özellik için karar almakta zorluk çekiyor. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bir süredir iPhone 14 serisinin Type-C girişi ile geleceğine dair sızıntılar mevcuttu. Fakat ne yazık ki beklendiği gibi olmadı ve iPhone 14 serisi ile gelen tüm modeller Apple’ın yıllardır kullandığı Lightning girişinden yararlandı. Fakat genel olarak Apple’ın Type-C girişi konusunda ısrarcı olduğunu biliyoruz. Hatta önümüzdeki yıllarda tanıtılması beklenen iPhone modellerinin portsuz bir yapıya sahip olacağı da iddia edilmişti. Yani kullanıcılar uzun süredir Type-C girişi istiyorken, Apple’ın yeni modellerinde Lightning girişinden de vazgeçeceği iddia edilmişti. Henüz bu konu hakkında bir kesinlik olmasa da iPh­one 15 serisinde Type-C girişinin kullanılacağına dair bazı sızıntılar. gerçekleşti. Fakat App­le, iPhone 15 serisi için Type-C girişini kullanıp kullanmayacağı konusunda zorluk yaşıyor. İşte tüm detaylar.

Apple İçin Kritik Karar: iPhone 15’in Kaderini Belirleyecek!

Unknownz21 kullanıcı adına sahip bir Twitter araştırmacısına göre App­le, ilk prototip iPhone 15 modelini Ocak 2022’de hazır hale getirecek. Ancak, USB-C ile devam etme kararı Mart ayına kadar verilmedi. Bu noktadan itibaren, çalışmalar yalnızca USB-C’li sürüme odaklandı, ancak “çok erken bir tarihte Lightning konektörlü bir sürüm vardı, ancak bu hızla rafa kaldırıldı” dedi. şirket. Lightning konektörünün gelişimi sürpriz olmadı. Ap­ple, USB-C konektörünü yıllardır diğer ürünlerde kullandı. Ancak şirket, iPhone’lar ve AirPod’lar için Lightning konektörünü kullanmakta ısrar etti.

Apple

Bu, ekosistemdeki kullanıcıların farklı cihazlar için farklı şarj cihazları kullanmak zorunda kalmaktan duydukları hayal kırıklığını dile getirmelerine neden oldu. Ayrıca birçok kişi Lightning bağlantı noktasını yavaş olmakla eleştirdi. Ama Avrupa Birliği’nin çözümü kalıcı olmamalı. Dış dünyaya güvenmekten hoşlanmayan Apple, USB-C şarjı çok uzun süre taahhüt etmeyebilir. Şirket, bir süredir MagSafe isimli kablosuz şarj teknolojisine yatırım yapıyor. Bu özellik veri aktarımını da etkinleştirebilirse, USB-C geçici bir çözüm olarak kalabilir. Önümüzdeki günlerde iPhone 15 modelinde Type-C girişinin kullanılıp kullanılmayacağı hakkında daha fazla detay belli olacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Linux İşletim Sistemleri Daha Özgür Bir Dünya Yaratabilir