Poco F5 Pro Güçlü İşlemcisi İle Geliyor!

Poco F5

Poco F5 Pro, Qualcomm imzası taşıyan güçlü yonga seti ile Geekbench listelerinden geçti. İşte yakında Türkiye’ye gelmesi beklenen modelin özellikleri.

Poco F5 ve F5 Pro modellerinin, bugünlerde tanıtılması bekleniyor. Seriye ait önceki modellerin Türkiye’ye geldiğini, hatta performans tarafında beklentileri sonuna kadar karşılayan bir akıllı telefon serisi olarak karşımıza çıktığı için bir hayli sevildiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden Xiaomi, Türkiye pazarı için cömert davranıp Poco’nun F5 serisine ait iki modeli ülkemize getirecektir. Geçtiğimiz yıllarda söz konusu seriye ait piyasaya sürülen modeller, orta segment telefonlar olarak karşımıza çıkarken, artık F serisi modellerinin, üst sınıf akıllı telefon olarak anıldığı söyleyebiliriz.

Öyle ki serinin Pro modeli, bir amiral gemisi yonga seti ile geliyor. Aynı zamanda kamera ve hızlı şarj konusunda da amiral gemisi modellerden özellikler almış durumda. Poco F5 serisine ait şu anlık yalnızca iki modelin piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu modeller Poco F5 ve F5 Pro olacak. Seriye ait Ultra modelinin de sunulacağı söylense de Poco tarafından bu iddia yalanlandı. İşte Türkiye ihtimalli yeni seri hakkında tüm ayrıntılar.

Poco F5 Pro Güçlü İşlemcisi İle Geliyor!

Poco F5 Pro henüz duyurulmadı, ancak mevcut söylentiler, telefonun yeniden markalandırılmış bir Redmi K60 olacağını ve Aralık ayında Çin’de piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Az önce ortaya çıkan bir Geekbench listesi, direksiyonda Snapdragon 8 Gen 1 ve aynı zamanda bir vanilya Redmi K60’a güç vererek bunu doğruluyor gibi görünüyor, listede Android 13 çalıştıran telefon gösteriliyor.

Poco F5 Pro

Örneğin, Redmi K60’ın üst düzey versiyonu 16 GB/512 GB depolama kombinasyonuna sahiptir. İddia Edilen Poco F5 Pro Geekbench Listesi Poco F5 Pro Olduğu iddia edilen Geekbench listesi Benchmark sonuçları aynı zamanda 23013PC75G model numarasını ortaya koyuyor ve bu da bize lansmandan hemen öncesine dair bir ipucu veriyor. Sonuçlar, aynı yonga setindeki önceki konferanslarla tutarlıdır, bu nedenle yazılım muhtemelen tamamlanmak üzeredir. Önümüzdeki günlerde Türkiye’ye giriş yapması beklenen yeni akıllı telefon serisi hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Linux İşletim Sistemleri Daha Özgür Bir Dünya Yaratabilir