Apple’ın Yeni Mouse ‘u Magic Mouse, Hayal Kırıklığı Yarattı

Apple, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği etkinliğinde yeni iPhone, iPad ve Mac ürünleri dahil pek çok tanıtım yaptı. Bunlar arasında bir de yeni Magic Mouse vardı. Ürün, yine çok şık görünüyor, ama hâlâ tuhaf bir detaya sahip ve Apple’ın bunu değiştirmemiş olması şaşkınlıkla karşılandı. İşte detaylar…

Apple ‘ın Mac cihazlarında daha akıcı kullanım sunulması amacıyla tasarladığı Magic Mouse serisi, en güncel üyesiyle bir kez daha karşımızda. Ürün, kavisli ve avuca rahatlıkla oturabilen tasarım hatlarıyla adeta doğal bir taşı andırıyor diyebiliriz.

Yaklaşık 100 gram ağırlıktaki Magic Mouse, kablosuz bir mouse ve gezindiğiniz web sayfalarından kullandığınız tasarım programlarına kadar hemen her noktada fazla efor sarf etmeden akıcı deneyimler elde etmenizi amaçlıyor.

Ürün, beraberinde gelen Type-C kabloyla şarj edilebiliyor ve tek şarj ile 1 aylık kablosuz kullanım sunabiliyor. Kablo aracılığıyla ürünü bir Mac PC’ye sadece birkaç saniyede bağlayabiliyorsunuz.

Ayrıca, iPadOS 13.4 veya daha yeni bir iPadOS sürümün yüklü olduğu bir iPad tabletle de bu mouse’u kullanabilirsiniz.

Şimdiye kadar bahsettiğimiz özellikler, genellikle her kullanıcının hoşuna giden özelliklerdir. “Tuhaf” olarak nitelendirdiğimiz detaya gelecek olursak, ürünü şarj etmek için yine ters çevirmeniz ve taban kısmındaki noktayı kullanmanız gerekiyor. Bu, Magic Mouse ‘un şarj edilirken kullanılamayacağı anlamını taşıyor.

Önceki seride de bu detay kullanılmış ve kullanıcılardan tepkiler toplamıştı. Buna rağmen Apple’ın tasarımda düzenleme yapmaması ve aynı detayı sunması gerçekten ilginç. Öyle ki yurt dışındaki pek çok teknoloji ve lifestyle temalı haber sitesinde de bu konudan bahsedilmiş ve Apple’a eleştiri okları doğrultulmuş.

Apple'ın Yeni Mouse 'u Magic Mouse, Hayal Kırıklığı Yarattı

Magic Mouse, siyah rengi ve 1659 TL satış fiyatı etiketiyle TÜrkiye’de de satışta olacak

Evet, konu bir mouse olunca, 1659 TL gibi bir fiyat etiketi çoğumuz için yüksek. Öte yandan, eğer bir Mac bilgisayarınız varsa ve bu ürünle profesyonel işlerinizi hallediyorsanız, bu mouse’u tercih etme ihtimaliniz de yüksek. Sonuçta Apple ekosistemi oluşturmak ve uyumlu çalışmak istemeniz kadar normal bir şey olmasa gerek.

Unutmadan, ürün şu an Apple Türkiye sitesinde satışta bulunmuyor. Muhtemelen yakında stoklar güncellenecek ve böylece satın alabileceksiniz. Apple, size bu satın alım için 3 taksitle ödeme imkânı da sunuyor.

İlgili Haberler

>> İstanbul Valiliği’nden Kar Tatili Açıklaması Geldi!