Twitter, Tor Hizmetini Başlattı! Güvenlik ve Erişilebilirlik Önemlidir!

Twitter troll hesaplar nedeniyle

Twitter, daha güvenli ve erişilebilir deneyimler için Tor servisini devreye aldı. Bu hamle, tam da Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açtığı bir dönemde, sosyal medya platformlarının zaman zaman engellenmeye çalışıldığı bir anda geldi. Dolayısıyla artık kullanıcılar, Twitter’a ulaşmak istediklerinde hiçbir engelleme olmadan, erişim sorunu yaşamadan platforma giriş yapabilecekler.

Bildiğiniz gibi Twitter, özellikle güncel gündemi takip etmek için en çok tercih edilen mecralardan. Her ne kadar pek çok haber burada yayılsa da, platformun yanlış haber paylaşımları için ve suni gündem oluşturmak için kullanıldığı da bir gerçek.

Yazılım mühendisi Alec Muffett, kısa süre önce Twitter hesabından bir mesaj paylaştı ve şöyle dedi:

“Bu, muhtemelen uzun süredir yazmayı beklediğim ve muhtemelen yazdığım en önemli şey.”

Ve Twitter adında Tor servisinin devreye alındığını duyurdu.

https://twitter3e4tixl4xyajtrzo62zg5vztmjuricljdp2c5kshju4avyoid.onion/

Twitter, Tor Hizmetini Başlattı! Güvenlik ve Erişilebilirlik Önemlidir!

Pek çoğunuzun bildiği gibi Tor tarayıcı sayesinde, IP adresi gizlenerek internette gezintiye çıkılabiliyor ve geride neredeyse hiç iz bırakılmıyor. Bu servis, bazı ülkelerde engelli websitelerine rahat erişim için de sıklıkla tercih ediliyor. Dolayısıyla artık Twitter da bu servisin bir parçası ve istenildiği anda gündemin takip edilebilmesine ve bilgiye ulaşılabilmesine imkân sunacak.

Twitter ‘ın DM, yani Özel Mesaj özelliği ile ilgili yeni bir güncelleme yayında

Mikro blog sitesi Twitter için yakın zamanda yeni bir güncelleme yayınlandı ve bu güncelleme sayesinde artık favori DM’lerinizi “Sabitlenen sohbetler” başlığı altında başa tutturabiliyorsunuz. Twitter, en fazla 6 tane favori Özel Mesaj geçmişinizi başa tutturarak istediğiniz zaman daha kolay erişebileceğinizi belirtiyor.

Öte yandan, bu sene gerçekleştirilecek olan Oscar töreninde Twitter ‘ın da önemi büyük

#OscarsFanFavorite hastagh’i ile hayata geçirilen kategori, Twitter üzerinden hayran mesajlarını takip edecek ve etkinliğe kadar olan sürede en çok hangi film hakkında mesaj atılırsa ona “Hayranların Favori Filmi” ödülü takdim edilecek. Bu, özellikle son dönemde gişede büyük başarı elde eden Spider-Man gibi filmlerin Oscar projesine dahil edilebilmesi için güzel bir fırsat olarak görülüyor. Aynı zamanda, giderek artan internet kullanımından da faydalanılarak Oscar etkinliğinin popülaritesinin tekrar artırılması hedefleniyor.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12 Ultra ‘dan Heyecan Verici Yeni Detay!