İstanbul Valiliği’nden Kar Tatili Açıklaması Geldi!

İstanbul için günlerdir “yoğun kar yağışı geliyor” haberleri yapılıyordu. Bugün itibarıyla şehirde kar yağışı başladı ve önümüzdeki günlerde de etkisini arttırması bekleniyor. Öyle ki, bunun için şimdiden önlemlerin alınması ve gerekmedikçe de evlerden dışarıya çıkılmaması öneriliyor.

Kar tatili bekleyen miniklere müjde. Bir süreliğine eğitimlere ara veriliyor. Konu hakkında İstanbul Valiliği de bir açıklama yaptı ve karla mücadele kapsamında, 10 Mart 2022 Perşembe günü, yani yarından başlayıp önümüzdeki pazartesi gününe kadar geçerli olmak üzere eğitim süreçlerine ara verildiği bildirildi.

Bu habere en çok çocuklar sevinmiştir sanıyoruz. Öyle ya, çocuklar için kar tatili her zaman güzeldir. Eğer şehir beyaza bürünürse, muhtemelen sokaklarda çocukların neşeyle kar topu oynadıklarına, kardan adam yapmak için vakit geçirdiklerine tanıklık edeceğiz.

Yapılan açıklamanın devamında, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi amacıyla kurumlarda asgari düzeyde personelin görevlendirileceği de belirtildi. Güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışındaki memur, işçi ve personelin 10 Mart 2022 Perşembe günü idari izinli sayılmalarına karar verildiği bildirildi.

Açıklamanın tam metnini, aşağıdaki görselden de okuyabilirsiniz ve aynı zamanda daha fazla için valiliğin resmi sitesine de göz atabilirsiniz:

http://www.istanbul.gov.tr/karla-mucadele-calismalari-basin-aciklamasi-2022-18

İstanbul Valiliği'nden Kar Tatili Açıklaması Geldi!

Sevgili minikler ve büyükler, kar tatili keyfi yaparken önlemlerden uzaklaşmayın, koronavirüs tehlikesini unutmayın

Koronavirüs, hâlâ etkisini ciddi oranda devam ettiren bir salgın ve bu süreçte maske, mesafe ve temizlik gibi kurallara uymaya devam etmek önemli. Aşı programı dahil olmak da bir o kadar önemli. Zira uzmanlar, aşılı kişilerin hastalığa yakalansa bile daha hafif düzeyde atlatabildiklerini belirtiyor.

“Daha iyi, daha uzun ömürlü aşılara ihtiyacımız var”

Bill Gates: “Salgınların sona ermesi için güçlü aşılara ihtiyaç var. Elimizdeki aşılar, ciddi hastalıkları ve ölümleri önleyebiliyor, ama iki önemli nokta kaçırılıyor. Bunlardan ilki, aşıların etki süreleri sınırlı görünüyor ve ikincisi de enfeksiyonlara izin veriyorlar. Yeniden enfeksiyonu önleyen ve daha uzun süre etki gösteren aşılara ihtiyacımız var.”

Gates, eğer doğru adımlar atılırsa, salgının bu sene içinde biteceğini düşünüyor. Ayrıca, 2021 yılının hayatındaki en zor yıl olduğunu da ekliyor.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12 Ultra ‘dan Heyecan Verici Yeni Detay!