Apple iOS 15.4 Ne Zaman Geliyor, Hangi Özellikleri Sunuyor?

iPhone iOS 15.4 hatası

Apple, yeni mobil işletim sistem sürümü iOS 15.4 ‘ü önümüzdeki haftadan itibaren iPhone kullanıcılarının beğenisine sunacak. Kapalı bir işletim sistemi olan ve bu sayede daha güvenli deneyimler sunduğu belirtilen iOS, yeni özelliklerle daha gelişmiş deneyimleri mümkün kılacak.

iOS 15.4 sürümü, önümüzdeki haftadan itibaren iPhone modelleri için indirilmeye sunulacak. Bir süredir test aşamasında olan sürüm, nihayet final versiyonuna erişti ve pek çok yenilik içeriyor.

Bu arada, Apple’ın yeni duyurduğu iPhone SE 2022, yeşil renkli iPhone 13 ve yeşil renkli iPhone 13 Pro’nun iOS 15.4 ön yüklü olarak geleceğini de belirtelim.

Bu yeni sürüm, AirTag tarafında düzenlemeler, Siri sanal asistanın ses düzenlemesi, yeni emojiler, Face ID tarafında geliştirmeler ve uzun süredir beklenen evrensel kontrol özelliğini sunuyor. Şimdi biraz daha detay verelim isterseniz.

iOS 15.4 ile gelen evrensel kontrol nedir?

Bu özellik sayesinde, destekli diğer cihazları “ikincil ekran” konumunda kullanabilecek ve bu sayede daha gelişmiş deneyimler yaşayabileceksiniz.

Yüzümde maske varken Face ID özelliğini artık kullanabilir miyim?

Evet, Apple, artık bu tarafta da bir güncelleme yaptı. Koronavirüs süresince hepimiz maske takıyoruz ve bu, firmanın yüz tanıma sistemini olumsuz etkileyen bir faktördü. Bunun üzerine Apple da, yüzde maske varken bile sistemin sorunsuz çalışabilmesi için yeni düzenlemelere imza attı. Bu arada, eğer güneş gözlüğü takıyorsanız, sistemin buna hâlâ destek vermediğini belirtmeliyiz.

Ek olarak…

Apple, iOS 15.4 ile size 37 yeni emoji sunuyor. Bu, özellikle yazışmalarında emoji kullanmaktan hoşlananlar için güzel bir detay. Zira yenilik iyidir ve yeni favoriler belirlemenize yardımcı olur.

Siri tarafında yapılan ses düzenlemesinden de bahsetmek gerekirse, cinsiyet bağımsız bir İngilizce ses seçeneği eklendi. Böylece kullanıcılara seçebilecekleri daha fazla ses çeşidi sunulmuş oluyor.

Apple iOS 15.4 Ne Zaman Geliyor, Hangi Özellikleri Sunuyor?

Yeşil iPhone 13 de resmiyet kazandı!

Apple, dün gerçekleştirdiği etkinliğinde iPhone 13 ‘ün yeni renk seçeneğini de duyurdu; yeşil! Bu konuda zaten bir süredir söylentiler vardı ve böylece resmiyet kazanmış oldu.

Yeşil renkli iPhone 13 modelleri, Türkiye’de 18 Mart itibarıyla ön siparişe sunulacak ve 25 Mart itibarıyla da satışta olacak. Tabii ki farklı renk seçeneği, ekstra fiyat anlamını taşımıyor.

İlgili Haberler

>> Ücretsiz Müzik Paylaşım Platformu LimeWire Geri Dönüyor!