Apple iOS 16.4 Yayınlandı! iOS 16.4 İle Neler Sunuluyor?

Apple iOS 16.4 yayınlandı. Bu güncellemeyle birlikte mobil işletim sisteminde bazı ufak tefek sorunlar ortadan kaldırılıyor ve performans artışı amaçlanıyor. Tabii hepsi bu kadar değil. Dahası da var.

Apple iOS 16.4 yayınlandı. Bu güncelleme sayesinde artık Safari’deki web uygulamalarından da bildirimler alınabiliyor. Bu bildirimler, rozetler de içeriyor ve istenirse Focus, yani odak moduyla da yapılandırılabiliyor.

Daha önce de bahsettiğimiz Voice Isolation özelliği, çoğu kullanıcının hoşuna gidecektir. Bu özelliği aktifleştirerek dış etkenlerden uzak, daha berrak ses kalitesi elde edebiliyorsunuz. Bu, daha önce FaceTime ve bazı üçüncü parti uygulamalarda olan bir özellikti. Artık hücresel aramalarda da kullanılabiliyor.

Ve emojiler… Bu tarafta da tam 21 yeni seçenek var. Emojiler, pek çok kullanıcı için büyük önem taşıyor. Aşağıda da detayları görebilirsiniz.

Bir diğer yenilik ise, e-kitap tutkunları için. iOS 16.4, sayfa çevirme animasyonunu da geri getiriyor. Bu, iOS 16 ile kullanım dışı bırakılan bir animasyondu.

Yeni güncelleme, PlayStation 5 oyun konsolunun gamepad’i DualSense Edge’in iPhone ile kullanılabilirliği tarafında da önemli düzenlemeler içeriyor.

Apple iOS 16.4 Yayınlandı! iOS 16.4 İle Neler Sunuluyor?

Apple iOS 16.4 ile gelenleri liste olarak sunmak gerekirse…

– 21 yeni emoji. Emoji klavyesine gidildiğinde, artık yeni emojiler görülebiliyor. Bunlar arasında hayvanlar, el hareketleri ve çeşitli objeler var.
– Web uygulamalarının bildirimleri ana ekrana ekleniyor.
– Ses izolasyon özelliği sayesinde hücresel aramalarda arka plan sesleri önemli ölçüde filtrelenebiliyor.
– Eğer fotoğraf ve video albümlerinizde aynı ya da birbirine benzer örnekler varsa, bunların tespiti ve silinmesi için hızlı çözümler sunulabiliyor.
-Weather uygulamasındaki haritalara VoiceOver desteği geliyor.
– iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinde, PS5 kontrolcüsü için çarpışma tespit etme optimizasyonları sağlandı.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Apple Karma Gerçeklik Gözlüğü İçin Tarih Geldi! Tasarımcılardan Oyunculara Kadar Herkes Kullanabilecek!