5 Saat İçinde 100 Binden Fazla Satılan Telefon!

Realme C55

Realme C55’e büyük bir ilgi var. Çinli teknoloji şirketi Realme, uygun fiyatlı yeni Android akıllı telefonunun 5 saat içinde 100 bin üniteden fazla satıldığını duyurdu. Ürün, aynı zamanda 66 bin adet ön sipariş aldı ve böylece C serisinde şimdiye dek en fazla ön sipariş adedine erişen cihaz oldu.

Realme C55, şirketin resmi internet sitesi üzerinden satışa sunuldu ve özellikle Hindistan pazarını hedefliyor. Ürünün farklı RAM ve depolama seçenekleri mevcut. Fiyatlar da bu faktörlere göre şekilleniyor. Ürün, görünüşe göre bayağı beğenilmiş. Öyle ya, 5 saat içinde 100 bin ön sipariş alan bir telefondan bahsediyoruz.

Realme C55’in RAM ve depolama seçenekleriyle fiyat detaylarını paylaşmak gerekirse…

4GB RAM ve 64GB dahili depolamalı versiyonun fiyatı 135 dolar.
6GB RAM ve 64GB dahili depolamalı versiyonun fiyatı 145 dolar.
8GB RAM ve 128GB dahili depolamalı versiyonun fiyatı da 170 dolar.

5 Saat İçinde 100 Binden Fazla Satılan Telefon! Realme C55
Realme C55

Realme C55’in özellikleri…

Telefon, siyah ve sarı olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip.

Cihazın 6.72 inç değerde ekranı var. Bu ekran, FHD+ çözünürlük ve 90Hz tazeleme değeri sunuyor.

İşlemci tarafında MediaTek’in Helio G88 çözümü var.

Ürün, Android 13 işletim sistemi ve Realme UI 4.0 arayüzüyle geliyor.

Kameralara baktığımızda, arka tarafta 64MP ve 2MP’den oluşan ikili sistemi görüyoruz. 2MP kamera, derinlik sensörü olarak görev alıyor. Ön tarafta da 8MP selfie kamerası var.

Pil tarafına geldiğimizde ise, 5000mAh değeri var. Bu, tek şarj ile normal kullanımda 2 günü geride bırakabilmek demek. “Peki hızlı şarj var mı?” derseniz, evet var. Telefon, 33w hızlı şarj sistemine sahip, ki C serisinde bu özelliğin de ilk kez sunulduğunu söylemeliyiz.

Ürünün bir diğer dikkat çeken detayı ise, mini bir kapsüle sahip olması. Daha bilinir bir tabirle, Apple’ın iPhone 14 Pro modellerinde sunduğu Dynamic Island özelliğinin bir benzeri diyebiliriz. Kamera çentiğindeki siyah bölge, cihaz şarj olurken, arama geldiğinde ya da bildirimler geldiğinde genişleyerek size detayları gösterebiliyor.

Yeni detaylar oldukça biz de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Apple iOS 16.4 Yayınlandı! iOS 16.4 İle Neler Sunuluyor?